Změna ve vězení

Rathovi končí přísná vazba, bude moci telefonovat a přijímat návštěvy

Bývalý středočeský hejtman a poslanec za ČSSD David Rath si konečně uleví. Dnešním dnem mu totiž končí koluzní vazba, což je nejpřísnější vazební režim.

Koluzní vazbu na Davida Ratha uvalil soud, aby nemohl ovlivňovat svědky. Ta mu končí dnes, tři měsíce po jeho zatčení.
 

"Dne 14. srpna uplyne tříměsíční lhůta, po kterou může být pan Rath ve vazbě kvůli možnému ovlivňování svědků, po tomto datu tak bude pan Rath ve vazbě jen kvůli jeho možnému útěku," uvedl už před časem jeden z Rathových advokátů Adam Černý.
 Rath bude konečně moct ve vazbě volně telefonovat rodině a známým, bude mít nárok na častější návštěvy, jeho dopisy nebudou tak přísně kontrolovány a bude se moct volněji pohybovat po věznici.
 


Rathovy advokáti usilovali o úplné propuštění z vazby a byli ve svém počínání úspěšní. Už následující pondělí o tom bude rozhodovat okresní soud Praha-východ.
 

Soud už jeden z důvodů vazby odmítl. Jednalo se o pokračování v trestné činnosti.
 


 

Rath je ve vazbě kvůli zmanipulované zakázce na opravu zámku Buštěhrad. V polovině května ho policie zadržela se sedmi miliony v krabici od vína, následně ho policisté obvinili z přijetí úplatku. Policie chce Davida Ratha obvinit ještě v dalších třech případech, které se týkají zakázek vypsané Středočeským krajem. Policie proto znovu žádá sněmovnu o jeho vydání.
 

fim TN.cz