Korupční kauza

Rathovi podrazila nohy zakázka za 215 milionů korun

David Rath zamyšlený
Zdroj: Mediafax
David Rath řeší největší skandál svého života

David Rath měl být obviněn kvůli manipulaci zakázky na opravu zámku v Buštěhradě u Kladna za 215 milionů korun. Přijal za to prý úplatek nejméně sedm milionů.

Policie zatkla Ratha kvůli ovlivnění zakázky na rekonstrukci zámku v Buštěhradě. Byl obviněn z toho, že za to přijal úplatek ve výši nejméně sedm milionů korun.
 

Kromě zajištěné hotovosti má policie údajně desítky hodin odposlechů, kde je mimo jiné zachycen na schůzkách i David Rath. Napsal o tom včera večer server Aktuálně.cz s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování této korupční kauzy.
 

PSALI JSME:

Rath: Že jsou v krabici peníze, jsem nevěděl, mělo tam být víno
 

Detektivové podle Aktuálně.cz nasadili odposlechy na lidi z Rathova okolí loni v listopadu. Jde i o takzvané prostorové odposlechy v kladenské nemocnici, kde tamní ředitelka Kateřina Pancová, která je v korupční kauze jednou z osmi zadržených osob, řešila s Rathem věci související s veřejnými zakázkami.
 

PSALI JSME:
Rathovy počty: Škoda za desítky milionů, malá domů 7 milionů. Trest až 12 let

 

Zakázku na rekonstrukci zámku za bezmála 215 milionů korun vyhrála letos v březnu pražská firma Konstruktiva Branko. Velký podíl z této částky měl být hrazen z evropských dotací. Mezi zadrženými je i ředitel této firmy.
 

PODÍVEJTE SE NA SOUHRNOU REPORTÁŽ TV NOVA O KAUZE DAVIDA RATHA:


 

cob tn.cz / Mediafax