Poslanec ve vazbě

Rathův život ve věznici: Ping-pong s dozorci a jízda na rotopedu

David Rath
Zdroj: Mediafax

David Rath si podle vedení vazební věznice v Ruzyni nedopřává žádné nadstandardní jednání. Přesto si s dozorci občas zahraje ping-pong nebo si dokonce sám vyžádal samotku.

Rath přidělává dozorcům starosti. Kvůli speciálnímu režimu mu dozorci musí zajistit to, že se nebude v káznici téměř s nikým stýkat, informují Lidové noviny.
 

Údajně je i problém, vybrat kvůli tomu pro Ratha soupeře na ping-pong. Proto si s nám občas zahrají dozorci. Sám tráví i čas při trénování své fyzické kondice na ortopedu.
 

Obviněný poslanec si také zažádal o samostatnou cenu. "Je to poslanec, měl spoustu věcí na přípravu, tak chtěl mít klid, to je pochopitelné,“ řekl pro deník ředitel věznice Ivan Horák.
 

A David Rath je opravdu ve věznici velmi aktivní. Poslal dokonce už 21 tzv. listů z vězení. Jedná se většinou o návrhy zákonů.


Rathovi by se také mohlo konečně podařit dostat díky kauci na svobodu. Kauce mu byla kvůli zdravotním potížím jeho otce Ratmíra snížena na 2 miliony korun a jeho rodina už ji složila. O případném rozhodnutí bude rozhodovat soud.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

fim TN.cz