další oběť kůrovce

Ředitel šumavské parku Stráský bude odvolán jen tři dny po zahájení kácení

Jan Stráský
Zdroj: Mediafax

Jan Stráský přepokládá, že bude odvolaný z funkce ředitele Národního parku Šumava v nejbližších dnech. Zdroje z ministerstva agentuře Mediafaxu ve středu potvrdily, že dny Stráského ve funkci jsou "sečteny", odvolání v řádech hodin, ale vyvrátily.

"Očekávám, že v těchto dnech budu odvolán ze své funkce, takto to bylo dohodnuté. Možná to bude už zítra," prohlásil Stráský.
 

Ředitel šumavského národního parku je tak stále ve funkci. Spekulace o jeho středečním odvolání vyvrátil i sám ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).
 

"Pana ředitele jsem dnes neodvolal, stále je ve své funkci," uvedl. O odvolání šéfa národního parku se spekulovalo od pondělí, kdy se obnovilo kácení kůrovcem napadených stromů v lokalitě Na Ztraceném.
 

[IMAGEBOX_1012463]Proti kácení na Šumavě protestují ekologové, Evropa i Schwarzenberg[IMAGEBOX_1012463]
 

Stráského rezignaci nahrává i to, že byl do čela národního parku zvolen dočasně loni v únoru, a to na dobu zhruba jednoho a půl roku. Hlavním důvodem jeho odvolání by však mohl být dopis Evropské komise, která počátkem týdne zkritizovala přístup parku v boji s kůrovcem.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:


Jan Stráský je bývalým ministrem dopravy a zdravotnictví. Dvě volební období byl poslancem za ODS ve sněmovně. V roce 2006 se stal předsedou Klubu českých turistů a v roce 2011 převzal místo ředitele NP Šumava.

tn.cz / hop