Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nedá si říct

Rekordmanku zase chytili: Žena má dvacet zákazů řízení, policie jí už zabavila auto

Témata:

Pražští policisté v neděli před půlnocí zadrželi osmadvacetiletou řidičku, která má již několik zákazů řízení. Pokud by se všechny sečetly, nemohla by řídit více než 12 let. Žena údajně v neděli v Zárubově ulici na Praze 4 nabourala zaparkované auto. Policisté jí zabavili její vůz. Informovala o tom policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Během víkendu policie zadržela ženu hned dvakrát. Poprvé to bylo v sobotu, kdy ji kontrolovali kvůli rozbitému zadnímu okénku. Podruhé byli v neděli pozdě večer přivoláni k nabouranému autu v Praze 4. Vozidlo, které nehodu způsobilo, zastavili na zastávce autobusu Sulická v ulici V Zálesí. Řídil ho padesátiletý přítel ženy, policie ale podle Jeřábkové rychle získala dostatek důkazů, že v době nehody řídila auto právě žena se zákazem řízení.

 

Státní zástupce poté rozhodl o zabavení vozidla. "Tímto opatřením celá věc rozhodně nekončí, další rozhodnutí příslušných orgánů činných v trestním řízení, zejména státního zastupitelství a soudu, budou s největší pravděpodobností následovat," uvedla mluvčí.

 

Žena zaměstnala policisty i poslední sobotu před Vánocemi. Po dlouhé honičce ulicemi hlavního města ji tehdy zastavil až policejní zátaras.

tn.cz / ČTK