Stěhování kontroverzního lobbisty

Rittig balí kufry, chystá se přestěhovat za šejky do Emirátů

Téma:

Kontroverzní podnikatel s pověstí mafiána Ivo Rittig, obviněný mimo jiné z praní špinavých peněz, se údajně chystá přestěhovat do Spojených arabských emirátů. Je to kvůli tomu, že by ho Spojené arabské emiráty, v případě odsouzení, nevydaly?

Ivo Rittig změní bydliště. Z Monaka se prý plánuje přestěhovat do Spojených arabských emirátů, upozornily na to Lidové noviny. Rittig je spojován s několika kauzami, naposledy byl obviněn z praní špinavých peněz.
 

I kdyby se Rittig odstěhoval, vyšetřování by to nijak nezkomplikovalo. Problém by nastal ve chvíli, kdy by Rittiga soud poslal do vězení. Ze Spojených arabských emirátů by ho totiž česká justice neměla šanci za mříže dostat, narozdíl od Monaka, kde pobývá nyní. Rittig je přitom stíhán v několika závažných kauzách - kvůli jejichž vyšetřování mimo jiné loni padla Nečasova vláda.
 

Česká justice či policie Rittigovi v přestěhování nijak zabránit nemohou. Rittig totiž s policií spolupracuje a výslechům se nevyhýbá. Může tak volně cestovat. Jeho advokáti dokonce prohlašují, že se kvůli vyšetřování chce vrátit do Česka a opustit Monako.
 


Odmítají, že by chtěl zmizet do Spojených arabských emirátů. Aby policie mohla Rittiga dostat do vazby, což se jí už dvakrát nepodařilo, musela by o chystaném útěku získat důkazy. A ty zřejmě zatím nemá.

TN.cz / TV Nova / Hanuš Hanslík