Kauza lobbisty

Rittig byl u výslechu. Ráno jsem se ještě koupal v Monaku, řekl

Téma:

Stíhaný lobbista Ivo Rittig dorazil k výslechu na policejní služebnu v Praze Perštýně. Prozradil, že se ještě ráno koupal. Tím zřejmě chtěl naznačit, že ještě ráno byl ve své rezidenci v Monaku

Lobbista Ivo Rittig se dnes přibližně v 9 hodin dostavil k výslechu v kauzách kolem Jany Nečasové, dříve Nagyové. Rittig, který ještě ve středu na sociálních sítích zveřejnil fotografii ze svého pobytu v Monaku, by měl vypovídat jako svědek. Spekulovalo se, že se by se jeho výpověď měla týkat údajných trafik pro exposlance Ivana Fuksu, Marka Šnajdra a Pavla Tluchoře.
 

Rittig, který je v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik s dalšími čtyřmi lidmi obviněn z praní špinavých peněz a teprve nedávno mu byl vrácen pas, přijel do republiky na poslední chvíli. "Ráno jsem se ještě koupal a teď jsem tady," poznamenal v očividně dobré náladě.
 

Rittigova výpověď se měla týkat rovněž bývalého náměstka pražského vrchního žalobce Libora Grygárka, který v kauze Jany Nečasové čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s jiným lobbistou Romanem Janouškem. Samotný lobbista však sám nevěděl, co od výslechu čekat.
 


Na služebnu Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) vedle Rittiga dorazil rovněž obhájce Nečasové Eduard Bruna a Ivo Ištván, šéf olomouckého vrchního státního zastupitelství, které případ dozoruje.

Související témata:
tn.cz / TV Nova