Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Další obvinění?

Nejen předražené jízdenky! Rittig získával miliony korun z DP i jinak

Ivo Rittig
Zdroj: isifa/MAFRA/PETR TOPIČ

Lobbista Ivo Rittig má další problém. Policie už ho obvinila v kauze předražených jízdenek pražského dopravního podniku, policie ho zřejmě začne brzy opět vyšetřovat. A opět se to týká pražského dopravního podniku. Měl mu totiž dodávat předraženou bionaftu!

Předražené jízdenky a nově předražená bionafta. Právě to se teď skloňuje s obviněným lobbistou Ivo Rittigem. Obě Rittigovy zakázky jsou spojeny s pražským dopravním podnikem. Zatímco v případě jízdenek už byl Rittig obviněn a podle policie na nich vydělal 200 milionů korun, kauzu předražené bionafty začne policie teprve prošetřovat. Podle Lidových novin, které na případ upozornily v pondělním vydání, jde ještě o větší sumy než v případě jízdenek!
 

Zakázka na biopalivo pro autobusy v letech 2010 až 2012, fungovala podobně jako jízdenky. Zakázku zajišťovala firma Oleo Chemical. V zakázce ještě figurovala karibská firma Cokeville Assets, s níž Rittig v roce 2006 uzavřel poradenskou smlouvu. A právě prostřednictvím této firmy mohl Rittig získávat peníze z pražského dopravního podniku, uvádí Lidové noviny. Rittig však vše odmítá a tvrdí, že z žádné zakázky v dopravním podniku výdělek neměl.
 


Ivo Rittig už je obviněn v jiné kauze pražského dopravního podniku. Z každé jízdenky, kterou si cestující koupili, dostal na konto 17 haléřů. Dohromady tak podle policie na nich vydělal 200 milionů. Za to byl obviněn za praní špinavých peněz. Dokonce byl zadržen, ale následně propuštěn, soudu musel pouze odevzdat svůj pas.
 

tn.cz / hmr