Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ROZHOVOR s bývalým členem The Beatles Pete Bestem

Best do Prahy přijel se svojí čtyřčlennou doprovodnou kapelou a chystá se zde vystoupit v rámci programu k výstavě Beatlemánie.

"Liverpool není jenom o The Beatles. Je tam spousta výborných muzikantů a mladých umělců. A proto jsem rád, že svoje město mohu reprezentovat v Praze," uvedl Pete Best před Lennovou zdí u pražské Kampy.

 

16

GALERIE: Pete Best

Zdroj: Jindřich Kodíček

Pete Best v Praze - 4

Hodnocení:


Muzikantův odchod ze skupiny je opředen tajemstvím a spekulacemi. Byl totiž považován za nejoblíbenějšího člena kapely. Během turné skupiny v Hamburku v roce 1960 zdokonalil Best svůj osobitý styl hry na bicí, kterému se začalo říkat atom beat.

 

 

"Tehdy jsem si vůbec nedokázal představit, jak moc budou Beatles později slavní. Ale ničeho, co jsem ve svém životě udělal, nelituji," dodal muzikant, který byl v roce 1962 nahrazen Ringo Starem.
 

 

Pete Best hrál později v kapele Lee Curtise and The All Stars a v hudebních žebříčcích dosahovali předních příček. V roce 1968 se vzdal kariéry v showbyznysu ve prospěch rodinného života a hudbě se opět začal věnovat až po 20 letech.

 

Pete Best se svou kapelou

 

 


V kapele Pete Best Band hraje i muzikantův bratr Roag Best. Diváci se mohou těšit na syrový a drsný zvuk z počátků The Beatles.

 

"V kapele hrají dva muzikanti na bicí, takže to bude velmi energické a živé vystoupení. Moc se na jeho koncert těším a jsem zvědavá, jaké vzbudí reakce," sdělila agentuře Mediafax ředitelka Českého muzea hudby Dagmar Fialová.

 

Zároveň upřesnila, že vstupenky na koncert se nedaly koupit. "Asi 300 vstupenek jsme rozdali VIP hostem a 300 vstupenek jsme věnovali do různých soutěží, které jsme pořádali," dodala.
 

Jeden ze zakládajících členů The Beatles Peter Best zahraje se svojí kapelou v Praze ve středu ve 20 hodin.

 

 

Jindřich Kodíček Madiafax