NESTOUDNOST! Rudý Grebeníček přirovnal odboj proti KSČ k terorismu!

Sněmovna se v pátek vrátila k projednávání zákona o třetím odboji. Při proslovu Miroslava Grebeníčka (KSČM) odešli koaliční poslanci z jednacího sálu.

O významu i podobě zákona, který uznává protikomunistický odboj, se ve sněmovně diskutuje už téměř dvě hodiny, největší část té doby přitom u řečnického pultu strávil komunistický poslanec Miroslav Grebeníček. Při jeho proslovu koaliční poslanci odešli ze sálu.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Otec týral vězně, přiznal Grebeníček po letechVe zhruba hodinovém proslovu Grebeníček například řekl, že předkládaná novela je pokusem legalizovat minulé zločiny.

"Adorace teroristických aktů minulosti nemá oporu ani v realitě a právních normách minulosti ani v právním řádu současnosti," rozčiloval se Grebeníček.

Zmínka o Mašínech a Havlovi

Grebeníček se stihl zmínit také o hasičích, bratrech Mašínech, Václavu Havlovi, Josefovi Švoreckém, Jiřím Dientsbierovi i Ústavu pro studium totalitních režimů. Ten označil za "zdiskreditovanou účelovou instituci, v jejímž čele stojí stejně zdiskreditovaní jedinci".

Koaliční poslanci, kteří označili jeho vystoupení za snůšku demagogie a "hanebnost", potom vyzvali poslance KSČM, aby se od projevu distancovali.

O novele zákona o třetím odboji se mělo hlasovat už ve středu, komunističtí poslanci si však vzali přestávku na jednání svého klubu a schůzi tak předčasně ukončili. K jednání se proto sněmovna vrátila až v pátek.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax