to je macek

Rybář ulovil 125 cm dlouhou štiku. Zápasil s ní deset minut

Obrovská štika
Zdroj: TV Nova
Parádní úlovek

Františku Svobodovi se splnil rybářský sen. Ulovil štiku, která měřila neuvěřitelných 125 centimetrů. Osmnáctikilové monstrum mu dalo pěkně zabrat, než ho vytáhl z vody.

František Svoboda vyrazil jako každý den na své oblíbené místo u Hněvkovické přehrady. Na to, co se mu povedlo tentokrát z vodní nádrže vytáhnout, ale do konce života nezapomene. "125 centimetrů, 18 kilo. Krásný, v životě jsem to neviděl," pochlubil se rybář.

 

Tohle štičí monstrum dva a půl krát překračuje minimální rybářskou míru padesáti centimetrů. Přesto se nechalo nachytat na gumovou nástrahu. Skoro deset minut František Svoboda s rybou zápasil, než ji vytáhl na svoji loďku. Rybaří od pěti let a na takhle velkou štiku čekal přes čtyřicet let. "Je to můj životní úlovek, nevím, jestli ještě někdy chytím větší," dodal.

 

A jaké má se štikou plány? Přestože je trofejní, skončí na talíři. "Nějaký filátka, něco bude na smetaně, na šlehačce a tak dále, určitě taky na zelenině," svěřil se pan Svoboda.

 

 

Štice pana Svobody chybí jen pár centimetrů, aby překonala český rekord. Zatím největší královnu českých vod, vylovil rybář v roce 1988. Štika tehdy měřila úctyhodných 137 centimetrů a vážila 27 kilo.
 

anš tn.cz / TV Nova