Šance Ondry na přežití klesají. Senzibil ale tvrdí: Žije!

Naděje, že je malý Ondra Martínek naživu, je hodinu od hodiny menší. Pátrání trvá už od úterního večera.

Pokud dvacetiměsíční chlapec spadl někde do vody, jsou jeho šance na přežití téměř dvacet hodin po zmizení prakticky nulové. Teplota vody v říčce Hvozdnici je totiž velice nízká.


Jestliže se malý Ondra ztratil někde v terénu v okolí  vesnice Otice, je možné, že je pořád naživu. S každou přibývající hodinou jsou ale jeho šance nižší.


Poslechněte si, co říká o hledání malého Ondřeje jeho strýc.


"Chlapec může být v nějaké díře nebo rouře, ale venku je kolem pěti stupňů a celou noc pršelo. Šance pořád je, ale klesá každou hodinu. Pokud bude nalezen živý, bude nejspíše velmi silně podchlazen. Záleží také na tom, kolik vrstev oblečení má na sobě," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.Dědečkovi malého Ondřeje však volal senzibil, který tvrdil, že chlapec pořád žije. Podle něj je schovaný v nějaké díře ve směru na Opavu.


Ztratil se ze zahrady


Chlapec se ztratil v úterý večer ze stodoly na zahradě rodinného domku v Oticích na Opavsku. Ve stodole byl se svým otcem, který natíral desky. Ondřej z ní pak zřejmě nepozorovaně odešel. Budova je průchozí, zadní částí mohl vyjít na zahradu, za kterou protéká říčka Hvozdnice. Zahradu od koryta říčky ale neodděluje ani plot. Hladina Hvozdnice je navíc v posledních dnech asi o 80 centimetrů vyšší než obvykle. Ve vesnici už asi čtvrtý den prší.


Podívejte se na záběry z hledání malého Ondry.


Potápěči byli neúspěšní


Ve středu odpoledne hledali ztraceného chlapce i potápěči. Prozkoumávali proti proudu Hvozdnici od soutoku s řekou Moravicí až k domku Ondrových rodičů. Chlapce hledali i v okolí splavu na Moravici, ale nenašli ho. Koryto Hvozdnice prohledali několikrát z vody i ze člunu také hasičští záchranáři. Rovněž však bezúspěšně.Po vesnici a v jejím okolí pátrá po ztraceném chlapci asi stovka obyvatel Otic, hasiči, policisté, dorazila i vojenská jednotka civilní obrany. Do akce se ve středu dopoledne zapojil i policejní vrtulník s termovizí. Na místo se měl dostavit už v úterý večer, ale kvůli špatném počasí nemohl vzlétnout.


 "Vyzval jsem obyvatele Otic, aby se podívali na dvory nebo do kůlen, kde by se mohl schovávat," řekl starosta obce Jan Lihotzký.Ve chvíli zmizení měl malý Ondra na sobě oblečenou zelenou mikinu, tepláky, červený šátek, maskáčovou čepici a na nohou zelené gumáky.


Zoufalá matka ztraceného dítěte


Zoufalou situaci hledání vlastního syna zažila letos i matka devítiletého Jakuba Šimánka. Policisté po něm pátrali několik týdnů. 


Už v průběhu hledání však policisté měli podezření, že Jakub se neztratil sám, ale odvedl ho pedofil a ublížil mu. Nešťastná předpověď se nakonec i potvrdila.


Poslechněte si zpověď zoufalé Jakubovy matky ze dnů, kdy bylo ještě pátrání po jejím devítiletém chlapci v plném proudu.


jas tn.cz