Sazce se kupí problémy. Své pohledávky chtějí další věřitelé.

Sazka - 2
Zdroj: Mediafax
Sazka

Městskému soudu v Praze přihlašují do insolvenčního řízení se Sazkou své pohledávky další věřitelé, jen v pondělí do desáté hodiny dopolední přibylo osm dalších pohledávek. Agentura Mediafax to zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku.

Svoji pohledávku přihlásil např. výherce z loterie Sportka, který na začátku března vyhrál 3,35 milionu korun s tím, že Sazka mu zatím vyplatila jen 50 tisíc korun. Přihlásil tak pohledávku za 3,3 milionu korun.

"Při výhře nad dva miliony korun může být výherci v sídle společnosti v den, kdy se osobně přihlásí a je mu zkontrolována platnost potvrzení o sázce, vyplaceno až 400 tisíc Kč v hotovosti.

Přesnou výši zálohy si zvolí samotný výherce. V ten samý den začne běžet lhůta 60 dnů na vyplacení celé výhry. U výher do dvou milionů korun je výše možné zálohy stejná, lhůta na vyplacení celé výhry je pak 30 dnů," vysvětlil pro agenturu Mediafax mluvčí Sazky Jan Tuna.

ČTĚTE TAKÉ:

Rebelující trafikanti chystají kvůli Sazce otevřený dopis ministrovi financíPohledávku přihlásila i Telefónica O2 Czech Republic, a to 205,5 milionu korun, jde o dobíjení GO sim karet prostřednictvím terminálů Sazky.

Pohledávky za Sazkou nově přihlásilo i 12 provozovatelů terminálů, jde o složené kauce v celkové výši 916 tisíc korun. Firma Nový úklid se zase hlásí o 8500 Kč, firma Lidé a Příležitosti zase o 39 tisíc korun.
 

Do řízení se dosud přihlásilo 41 věřitelů, někteří z nich ale své pohledávky zase stáhli. Pohledávku do řízení už přihlásila například firma Eto, ke které se dříve hlásil realitní magnát Radovan Vítek, ta chce po Sazce zhruba 254 milionů korun. Sidereus Holdings chce po Sazce přes 413 milionů korun.

Firma Bara HK zase zhruba 6500 Kč, KKCG SF podnikatele Karla Komárka 408,8 milionu korun. Česká spořitelna pak 215 milionů korun. Věřitelé dosud do insolvenčního řízení přihlásili na splatných pohledávkách zhruba dvě miliardy korun.
 

Sazka je od úterý 29. března v úpadku, věřitelé, kteří tak dosud neučinili, mají od té doby 30 dní na přihlášení svých pohledávek.

První schůze věřitelů se sejde 26. května. Na ní by se mělo rozhodnout, zda firma půjde do konkursu, nebo zda věřitelé odsouhlasí její reorganizaci.

Pravděpodobnější je druhá varianta, reorganizační plán chce soudu předložit předseda představenstva firmy Aleš Hušák nejpozději 10 dní před schůzí věřitelů.
 

Sazka už má soudem stanovený i prozatímní věřitelský výbor, jeho členy jsou firmy Moranda, Siderius Holdings Limited, k oběma se dříve hlásil miliardář Radovan Vítek.

Dále KKCG SF podnikatele Karla Komárka a dva přihlášení věřitelé Gtech Global Services Corporation a Česká spořitelna. Insolvenčním správcem je advokát Josef Cupka.


 

 

 

Mediafax