Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

oběti velké vody

SBOHEM OBĚTEM POVODNÍ: Krásnou Helenu pohřbili v bílé rakvi, řeč vedl zdrcený otec

Pohřeb obětí povodní
Zdroj: tn.cz/ facebook
Poslední rozloučení s obětí povodní - mladou právničkou Helenou.

Povodně si v Česku vybraly nejméně jedenáct obětí. Jsou mezi nimi pětadvacetiletá právnička Helena a manželé z Třebenic. Dnes se s nimi loučí jejich rodiny.

Na pražských Olšanech se dnes konal pohřeb prvních obětí letošních záplav. Před 11 hodinou začalo poslední rozloučení s 25letou právničkou Helenou, která minulé pondělí zemřela v Průhonickém parku. Pohřbu se zúčastnilo zhruba čtyřicet hostů.
 

"Když jsme Helenu krátce po smrti viděli, tak vypadala jako čerstvě narozené ptáčátko, u nosu měla jenom kapku krve. Smrt měla zřejmě rychlou. Větev ji uhodila do zátylku," řekl zarmoucený táta Heleny.

 

Na pohřbu mladé Heleny promluvil nad rakví její viditělně zdrcený otec. "Písně, které pustíme, jsou její oblíbené, ty měla nejraději," řekl při obřadu táta Heleny. Na její poslední cestu ji zahrály tři písně - světoznámý taneční hit Bailando, hiphopový song od českého rapera Ektora a Hallelujah od Leonarda Cohena.
 

Na smuteční nástěnce byly fotografie zesnulé Heleny a jejího psa, který zahynul s ní. Vedle fotografií byl i přepis záznamu SMS rozhovoru. Tam byla přepsaná textová konverzace rodiny s Helenou po její promoci na právnické fakultě. "Jsme na tebe hrdí," stálo v jedné zprávě.

 

 

Tragická smrt mladé dívky

 

Teprve pětadvacetiletá Helena měla před sebou krásný život a úspěšnou kariéru. Milovala zvířata a muziku. Skupina Queen byla možná to poslední, co slyšela. Když v Průhonickém parku umírala, měla na uších sluchátka.

 

Pracovala jako trenérka fitness a teprve před dvěma lety dostudovala práva na Karlově univerzitě. Zpráva o její smrti všechny v okolí zasáhla. "Je to tragédie, tak mladý život. Byla to taková klidná holka," říkají smutní sousedé.

 

 

Minulé pondělí večer si vzala pejska a šla si zaběhat. A to se jí stalo osudným. Do parku byl kvůli větru a povodněmi podmáčené půdě zakázaný vstup, mladá dívka musela vidět varovné cedule. Ty ale neuposlechla a domů už se nevrátila. Kvůli podmáčenému terénu na ni i na jejího psa spadl strom.

tn.cz / ČTK / hru