Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Šéf TOP 09: Gayové a lesbičky by neměli adoptovat děti

Karel Schwarzenberg
Zdroj: Mediafax
Karel Schwarzenberg nesouhlasí, aby homosexuálové vychovávali děti.

Bývalý ministr zahraničí trvá na tom, že na výchově dětí by se měli podílet matka a otec.

Anketa

Myslíte si, že by homosexuálnové měli mít právo osvojovat si děti?

Hlasovalo 370 lidí.
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg nesouhlasí s návrhem ministra pro lidská práva Michaela Kocába a Rady vlády pro lidská práva, aby homosexuálové v registrovaném partnerství směli adoptovat děti. Změna by měla umožnit osvojovat si děti individuálně. Registrované páry by neměly právo na společné osvojení.

"Dítě pro správný vývoj potřebuje matku i otce. To nenahradí ani dvě mámy, ani dva otcové. Jsem zásadně proti tomuto návrhu," řekl Schwarzenberg.

 

Senátor přitom upozorňuje, že proti homosexualitě jako takové nic nemá. "Není to tím, že bych měl zvláštní předsudky vůči homosexuálům. Já mám spoustu přátel, kteří nejsou heterosexuálně orientovaní," vysvětlil a připomněl, že sám hlasoval pro uznání homosexuálního partnerství.

 

"Prvotním zájmem musí být dítě, nikoli uspokojení sebelepších rodičovských instinktů. Dítě potřebuje otce i matku. Byť jsem zažil, že i v homosexuálních párech někdy vychovali děti velice dobře. Zásadou by mělo zůstat, aby dítě mělo oba orientační body," uzavřel Schwarzenberg.

Mediafax