Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Trapas ministra

Schwarzenberg je na štíru s pravopisem. I žáci základní školy by mu to natřeli

Karel Schwarzenberg a jeho chyba
Zdroj: Facebook official
Tuto fotku si dal ministr na svůj facebookový profil

Šéf české diplomacie a zároveň kandidát na prezidenta České republiky, Karel Schwarzenberg, se postaral o roztomilý trapas. Před fotografem pózoval s vlastnoručně psaným textem. A co čert nechtěl, udělal v něm pravopisnou chybu.

"Vaše volba rozhodne pro pět celích let. Zamyslete se," napsal na papír ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Ano, i ministr se někdy utne. Chybička se prezidentskému kandidátovi vloudila do slovíčka "celích". Správně se samozřejmě píše s ypsilon. Ministr se zachoval jako chlap a sám se k hrubce dobrovolně přiznal. "Udělal jsem pravopisnou chybu. To se někdy stává. Já jsem v pravopise nikdy nebyl výtečný," řekl ministr.

 

Svého šéfa straničtí kolegové omlouvají. Jeho vzdělání je podle nich na tak vysoké úrovni, že je na první pohled jasné, že je to jen překlep. "Já myslím, že jedna pravopisná chyba státníka nedělá. Karel Schwarzenberg mluví mnoha jazyky myslím, že tuto chybu je schopen napravit," myslí si exministr kultury Jiří Besser. "Je to bilingvní člověk, který mluví mnoha světovými jazyky a v české gramatice občas něco opomene. Každý z nás je jenom člověk a každý z nás děláme chyby," omlouvá ministra jeho stranický kolega Petr Gazdík.

 

Ze školácké chyby si dělá srandu už i samotný ministr. Na svůj facebookový profil vystavil inkriminovanou fotografii, na které je hrubka přeškrtnuta přesně tak, jak by ji opravila učitelka na základní škole.

kos / s přispěním Terezy Šnoblové TN.cz