Šéf dopravního podniku Martin Dvořák REZIGNUJE!

Ředitel DPHMP Martin Dvořák (vlevo) a primátor Pavel Bém (vpravo)
Zdroj: Mediafax
Šéf pražského Dopravního podniku Martin Dvořák

Ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák rezignoval ve čtvrtek na svou funkci po dohodě s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS), uvedla pro Mediafax mluvčí dopravního podniku Ilona Vysoudilová. Ve funkci skončí Dvořák v pondělí.

O odvolání Dvořáka se spekulovalo s nástupem nové koalice ODS a TOP 09. Byla to právě TOP 09, která v opozici kritizovala hospodaření dopravního podniku. "Ano, je to tak, pan ředitel informoval pana primátora o odstoupení z funkce z důvodu jeho oslabení pozice v poslední době," sdělila Mediafaxu Vysoudilová.

"Po rozhovoru s panem generálním ředitelem Dvořákem jsem přijal jeho rezignaci, která vejde v platnost v pondělí. Pan ředitel se po tak dlouhé době ve své funkci cítí unavený a já nemám s jeho rezignací žádný problém," řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:Rada hlavního města v úterý již převolila dozorčí radu podniku a vyměnila členy Milana Richtera, Marka Ječménka, Dalibora Mlejnského (všichni ODS) a Antonína Weinerta (ČSSD) za zástupce TOP 09.

"My jsme měli informace, že dozorčí rada a představenstvo nefungovalo tak, jak by mělo. A nyní věříme, že se situace změní," dodal první náměstek primátora Tomáš Hudeček.

ČTĚTE TAKÉ:
V pražském metru BUDOU TURNIKETY!


V dozorčí radě zasedl zastupitel Michal Štěpán a ve svých křeslech zůstanou Jiří Nouza a Jiří Pařízek. Za ODS získal post starosta Radotína Karel Hanzlík. V čele dozorčí rady zůstal i nadále předseda Miloslav Ludvík (ČSSD) a místopředseda David Vodrážka (ODS). V radě má ODS ještě zastupitele Pavla Hurdu.

"Patří to ke standardnímu postupu, hlavní město je stoprocentní vlastník a vykonává cestou dozorčí rady svá vlastnická práva v podniku. A valná hromada dospěla k názoru, že výměna je potřebná," vysvětlil primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Dozorčí rada má nyní 12 členů z 15 postů. Pět křesel v dozorčí radě patří zástupcům zaměstnavatele.

tn.cz / mediafax / hur