ŠÉF DPP: Odboráři porušili dohody! PÍSKALI A VYTVOŘILI ULIČKU HANBY!

Stávka
Zdroj: TN.cz

Pískání, focení, natáčení na kameru a procházka uličkou hanby čekala na nestávkující zaměstnance pražského dopravního podniku. Uvedl to ve čtvrtek jeho šéf Martin Dvořák s tím, že odbory porušily uzavřené dohody.

"Ti, kteří nastupovali do služby, museli projít uličkou hanby. Bylo na ně pískáno, fotili je a natáčeli na kamery a mobilní telefony," řekl Dvořák.

 


 

Napětí se tak mezi stávkujícími a těmi, kteří chtějí pracovat, údajně stupňuje.
 

ČTĚTE TAKÉ:

STÁVKA V DOPRAVĚ: V Praze jezdí 38 autobusů a 22 tramvají

STÁVKA ON-LINE: Stojí metro i železnice! V Praze jezdí 92 tramvají a 198 autobusů
 

V dohodě mezi odboráři a vedením dopravního podniku stojí, že zaměstnanci, kteří nechtějí stávkovat, mají právo pracovat, současně každý zaměstnanec DPP má právo stávkovat. Obě strany mají tato práva respektovat.
 

Pražský primátor Bohuslav Svoboda v dnešním rozhovoru pro Radiožurnál odsoudil odboráře za nedodržení dohod.
 

"Já musím konstatovat, že odboráři nedodrželi určitou dohodu, kterou jsme měli, to znamená, že nebudou blokovat výjezdy těch, kteří chtějí pracovat, že jim nebudou bránit a už proběhly nějaké blokády, výhružky, esemesky, i hrozba fyzického napadení. To mě velmi mrzí, protože to je porušení dohody, kterou jsme udělali. Problém je vážnější a proto metro nevyjede," řekl pro Radiožurnál pražský primátor Bohuslav Svoboda.
 

Magistrát se podle Svobody s odboráři dohodl, že nebude nikomu bránit stávce a nebudou se přehazovat směny v dopravním podniku tak, aby na dnešní den byli do směny napsáni ti, kteří chtějí pracovat a ti, kteří chtějí stávkovat, aby měli volno.
 

"Za to nám slíbili, že nebudou blokovat výjezdy těm, kteří chtějí pracovat a že se budou chovat korektně, což se podle záběrů kamer nedodrželo," dodal Svoboda.
 

Dopravní podnik tvrdí, že nyní v Praze jezdí 68 tramvají, stojí jich 140. Z autobusů je v provozu 98, nevyjelo jich 753. Metro, jedna z nejdůležitějších součástí městské dopravy v metropoli, stojí.
 

Čtvrteční stávka zastavila na 24 hodin železniční dopravu po celém Česku a ochromila městskou dopravu v Praze a v Brně a dalších městech.
 

Nestávkující řidička musela projít uličkou hanby
 

Jediná žena, která vyjela ve čtvrtek s tramvají Dopravního podniku je Zuzana Kostková. V půl čtvrté ráno nastoupila na linku 22. Od toho, aby do práce přišla, by ji prý neodradily ani výhružné SMS zprávy, které přišly některým řidičům DPP.
 

Pro server Aktuálně.cz poskytla rozhovor o uličce hanby.
 

Aktuálně.cz: Jak to vypadalo, když jste ráno přišla do práce?
 

Když jsem přišla do práce, dostala jsem okamžitě noty prvního vyjíždějícího, protože mi bylo řečeno, že se bojí vyjet a přidá se ke stávkujícím. Tak jsem vyjela, jak mi zákon káže.
 

Bránil vám někdo, abyste vyjela?
 

Ne. To v žádném případě. Je pravda, že jsem si musela projít takovou uličkou hanby, někteří mě už přestali zdravit. Po dnešním rozhovoru mě asi už nikdy nepozdraví... Pak jsem si vzala noty a odešla.
 

Dostala jste nějaké výhružné SMS zprávy?
 

Já konkrétně ne. Myslím si, že by mě to stejně neodradilo. Vím o kolegovi, který se bál a stávkoval, protože si říkal, že si nenechá namlátit. Vím, že něco takového mezi námi koluje.
 

Proč jste stávku nepodpořila?
 

Já mám pocit, že reforma je nutná. Když mám v rodině problém, když se zadlužíme, tak musíme uškrtit dovolenou, kapesné, dárky na Vánoce.
 

Nebudete se bát jít zítra do práce?
 

Já jedu na chatu, ale nebudu se bát.
 

Jak se chovali cestující?
 

Byli příjemní, děkovali, dokonce i rychleji nastupovali.
 

tn.cz / Mediafax