Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Šéfové odborů si žijí! Jeden bere 70 tisíc, druhý má elektrárnu

Představitelé českých odborových organizací rádi zdůrazňují, že bojují za práva zaměstnanců a obyčejných lidí. Jenže sami si žijí na vysoké noze.

Odborářští bossové často káží vodu a pijí víno. Jaroslav Zavadil je šéfem celého odborářského klanu. Žil v honosném domě v Novém Městě nad Metují po rodičích své manželky. To ale už neplatí. Televizi Nova dnes přiznal, že luxus vyměnil za útulek ve služebním bytu na pražském Černém mostě.
 

Jenže o jeho platu si někteří lidé mohou nechat jen zdát. „Je to plat, který je dvakrát až třikrát vyšší než průměrná mzda,“ přiznal zavadil. To znamená asi 70 tisíc korun měsíčně.
 

Druhý nejvyšší odborový boss Václav Pícl si na první pohled žije o poznání lépe. Politikou si prošel jako starosta, poslanec nebo náměstek ministryně školství. Dům připomínající zvenku luxusní statek ale obývá jen o víkendech. Odskakuje si sem odpočinout z Prahy. O dům se dělí s bývalou manželkou.
 

Jeden z nejznámějších českých odborářů je Jaromír Dušek. Jeho odborářská sláva už trochu uvadla, stále ale šéfuje odborům služeb a dopravy. Vlastní řadovku v Dolní Dobrouči, kromě toho mu říká pane taky vodní elektrárna a kus lesa.
 

„Já jsem to kdysi koupil za šest a tři čtvrtě milionu. Všechny, kteří chtějí závidět, zvu příští týden. Ať si vezmou montérky, svačinu zařídím,“ směje se Dušek.
 

Na majetek odborářských bossů upozornil před časem Bohumil Dufek. Tomu mohou ostatní závidět hlavně jeho luxusní hodinky. Jak ale sám přísahá, hodinky prý dostal.
 

PSALI JSME:

Odborář Dufek nosí hodinky za 100 tisíc a neumí je používat
 

tn.cz / Mediafax