Senát chce ZPŘÍSNIT tresty za PRONÁSLEDOVÁNÍ NA DVOJNÁSOBEK!

přísnější tresty za stalking
Zdroj: Mediafax
Za nebezpečné pronásledování, neboli stalking, budou zřejmě v budoucnu hrozit dvojnásobné tresty než nyní. Ilustrační foto

Senát chce zpřísnit tresty za nebezpečné pronásledování (stalking) na dvojnásobek trestní sazby. Ve čtvrtek schválil napříč stranami, aby se příslušnou novelou trestního zákoníku, která tresty za pronásledování zpřísňuje, zabývaly senátní výbory.

Předloha senátora a stínového ministra školství ČSSD Marcela Chládka upravuje definici nebezpečného pronásledování. V současné době musí jednání, toho kdo pronásleduje, vzbuzovat důvodné obavy o život a zdraví oběti.


Senátní návrh ale počítá s tím, že se bude stalking týkat omezení oběti v jejím obvyklém způsobu života. Další změnou je zvýšení základní trestní sazby za stalking na dvojnásobek, tedy až na dva roky vězení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

K NEUVĚŘENÍ! Dívce někdo 3 roky NIČIL ŽIVOT! Byl to JEJÍ PŘÍTEL!


"Tento návrh definuje nové typy jednání, které se objevily od doby, kdy vznikl zákon, který řešil stalking. Například objednávání zboží a služeb na základě znalosti osobních údajů vašich, nebo vašich blízkých. Zpravidla to je v případech, kdy se jedná o bývalé partnery, který vás chce poškodit. V poslední době dochází v tomto směru i k poškození kariéry," vysvětlil senátor Chládek.


Novela má tedy zabránit chování stalkerů, bývalých partnerů nebo známých, kteří zneužívají osobní údaje obětí za účelem objednávání zboží nebo služeb. Oběti poškozují finančně, ale i časově. Negativní vliv může mít takové počítání i na pověst oběti.

 

NAPSALI JSME:

BRUTÁLNÍ PRONÁSLEDOVÁNÍ! Dívky (15) a (22) několik měsíců obtěžoval ŠÍLENEC!


Změnou zákona se nyní budou zabývat senátoři v ústavně právním výboru a výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/tn.cz