Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Korupčník má sedět

Senátor Novák odmítá nástup do vězení: Je jako krysa, vzkazuje textař Horáček

Odsouzený korupčník Alexandr Novák (dříve ODS) kvůli údajné nemoci nenastoupil do vězení. Textař Horáček mu na facebooku vzkázal, že je jako vypasená krysa.

Bývalý starosta Chomutova Alexander Novák by měl sedět ve vězení. Soud ho poslal na 4 roky za mříže kvůli korupci. Novák byl uznán vinným za přijetí cca 40 milionového úplatku (2,27 miliónu marek) za prodej plynárenských a energetických akcií společnosti Severočeská plynárenská a Severočeská energetika Děčín.
 

Jenže Novák do vězení nenastoupil. Vymluvil se na to, že je od 6. prosince hospitalizován v teplické nemocnici. Redaktoři serveru Lidovky.cz ale nyní zjistili, že Novák v teplické nemocnici neleží.
 

"V inkriminovanou dobu tam sice byl, ale ne hospitalizovaný, dojížděl ambulantně ke svému lékaři," sdělil pro Lidovky.cz zdroj z nemocnice.
 

Co exsenátora sužuje, však nechce nikdo prozradit. Jeho právník Jan Růžek pouze naznačil, že se jedná o žaludeční vředy a jeho klient prý navíc prodělal mozkovou mrtvici. 

Novák je jako krysa z čínské bajky, píše Horáček
 

Postup Nováka na facebooku kritizuje textař Horáček. Ten severočeského kmotra přirovnal k vypasené kryse, která se má dobře a nebojí se. "Někdejší mocipán ODS, později odsouzený za korupci, měl nastoupit trest, ale vzkázal, že místo toho nastupuje do teplické nemocnice. V této nemocnici, jak se zakrátko ukázalo, však hospitalizován není. V této souvislosti bych se chtěl vrátit ke Knize vrchních písařů. Li S' vídával na záchodě svého úřadu krysy požírající nečistotu; když se k nim přiblížil člověk nebo pes, lekaly se a propadaly panice. Když však Li S' vstoupil do sýpky, pozoroval krysy, jak tam požírají uskladněné obilí a žijí si pod velikými trámy, aniž by projevovaly strach z člověka nebo psa. Li S' si povzdechl: "S člověkem se to má stejně jako s krysou. Vše záleží jen na postavení, ve kterém se nalézá," napsal Horáček.
 

Co vy na to? Váš názor nás zajímá, diskutujte zde!
 

sta, tn.cz Mediafax