na vlastní oči

Senátor Svoboda (ODS): Podivné kšefty s luxusním domem v Brně

Bývalý brněnský primátor a současný senátor Richard Svoboda (ODS) mohl zbohatnout pochybným způsobem na stavbě luxusního domu v centru města. Na případ upozornili reportéři pořadu Na vlastní oči.

V centru Brna vyrostl luxusní bytový dům. Vybudovala ho společnost Lords, která má neprůhlednou vlastnickou strukturu. A Richard Svoboda má se společností možná něco společného. Sám to však popírá. "Já jsem nikdy neměl ve společnosti Lords ani jednu akcii," tvrdí Svoboda. Jiní lidé ovšem hovoří jinak - reportéři pořadu Na vlastní oči získali svědectví, která tvrdí opak. "S panem Svobodou jsem jednal o koupi bytu a možnosti financování," tvrdí jeden z nich a další dokonce říká: "Pan Svoboda je velice významnou osobouza toputo stavbou."

 

Pro Richarda Svobodu přichází tato kauza v nejméně vhodnou chvíli. Za pár dnů bude obhajovat senátorské křeslo. Jeho případem se proto začaly zabývat i stranické špičky. "My jsme se o tom samozřejmě bavili a podle vysvělení pana bývalého primátora ta kauza neodpovídá skutečnostem," říká Miroslava Němcová (ODS), předsedkyně Poslanecké sněmovny.

 

 

Když reportér TV Nova poprosil o vyjádření samotného Richarda Svobodu, moc o domě v centru Brna mluvit nechtěl. "Já jsem všechny informace zveřejnil na svých webových stránkách. Pokud budete mít nějaké nejasnosti v pondělí s vámi budu mluvit ve svojí senátorské kanceláři," řekl Svoboda. na jeho stránkách stojí ve vyjádření toto: "Firmu jsem nevlastnil, nevlastním a k pozemkům se mým rozhodnutím
společnost nedostala nijak, tedy ani za zvláště výhodných podmínek."

 

Po důkladném prošetření případu logicky volá hlavně opozice. "Těch pochybností o nabytí majetku pana senátora je hodně a bude dobře, pokud budou prošetřeny," přeje si Jeroným Tejc (ČSSD).

 

V kauze Svoboda zůstává mnoho nezodpovězených otázek. Ta nejkřiklavější zní: Pokud senátor nemá s komplexem nic společného, proč má tedy v domě byt jeho žena, dcera i jeden z jeho asistentů? A jeho druhý asistent tam provozuje kavárnu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

s přispěním Jakuba Vrány tn.cz / hru