Parádní odměny

SERIÁL: Úředníci na ministerstvu spravedlnosti brali obří odměny! PŘEHLED PLATŮ

Platy úředníků - Ministerstvo spravedlnosti
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Nejvyšší úředníci ministerstva spravedlnosti si přijdou na pěkné peníze. A jejich odměny také nejsou k zahození, někteří si dokonce na odměnách přilepšili až dvojnásobkem svého běžného platu.

Ve čtvrtém díle našeho seriálu o platech a odměnách top státních úředníků se blíže podíváme na ministerstvo spravedlnosti. S trochou nadsázky se dá říct, že si tamní top úředníci žijí skutečně nad poměry. Někteří náměstci dokonce vydělávali víc než samotný ministr.
 

Například v roce 2009 si v průměru více než ministr Jiří Pospíšil a ministryně Daniela Kovářová hned čtyři náměstci. Odměna jednoho z nich se dokonce šplhá až k téměř 200 tisícům měsíčně! Tento top úředník musel doslova "dřít jako kůň" protože za rok si přišel na 1,3 milionu korun, z toho na odměnách si přišel na tři čtvrtě milionu!
 

Na odměnách se rozhodně nešetřilo ani v roce 2010. Jeden z náměstků dostal za rok odměny přes milion korun! Za 7 měsíců práce na ministerstvu k tomu přidal 650 tisíc korun základního platu, v průměru tak vycházela jeho mzda na 243 tisíc korun měsíčně! To už je pořádný balík peněz.
 

GALERIE: Platy a odměny úředníků na ministerstvu spravedlnosti

1
/
5
Platy náměstků a vrchních ředitelů ministerstva spravedlnosti v roce 2009

 

Po nástupu vlády Petra Nečase jakoby se na ministerstvu spravedlnosti začalo šetřit. Žádné megaodměny se nerozdávaly, i přesto si každý z top úředníků ministerstva měsíčně ke svému platu přišel na nějakou tu tisícovku na odměnách. Ale i v posledních dvou letech platilo, že náměstci mnohdy vydělali víc jak samotný ministr a dokonce průměrný plat top úředníku v roce 2012 a 2013 byl vyšší než plat ministra! V roce 2012 měl v průměru nejvyšší plat pracovník označen jako VŘ sekce kabinetu. Přišel si na 183 tisíc hrubého měsíčně.
 

V dalším díle o platech a odměnách vysokých ministerských úředníků se podíváme na ministerstvo zdravotnictví.
 

ČTĚTE TAKÉ DALŠÍ DÍLY NAŠEHO SERIÁLU O PLATECH A ODMĚNÁCH ÚŘEDNÍKŮ MINISTERSTEV:
Ministerstvo pro místní rozvoj
Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo vnitra

Kolik bere prodavačka v Česku a kolik ve Švýcarsku? TO JE ROZDÍL!

tn.cz / hmr