Žijí si nad poměry

SERIÁL: Kolik berou úředníci na ministerstvu vnitra? PŘEHLED PLATŮ A ODMĚN

Platy úředníků - Ministerstvo vnitra
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Ve třetím díle seriálu o platech a odměnách ministerských úředníků vám přinášíme přehled peněz, které dostávají top úředníci ministerstva vnitra. Toto ministerstvo bylo jedno z těch sdílnějších, podívejte se, na kolik si tamní úředníci přijdou.

Dá se říct, že ministerstvo vnitra se příliš nepředá. Tamní úředníci si přijdou zhruba na stejné peníze jako jejich kolegové na jiných ministerstvech. Přesto si vydělávají "pěkné" peníze a mnoho Čechů takovou částku nedá dohromady ani za několik měsíců.
 

Nejvyšší úředníci na ministerstvu vnitra mohou jen "zoufat", že jejich nadřízení nejsou příliš štědří ve vyplácení odměn. Zatímco ve státní správě bývá pravidlem, že jsou odměny téměř standardní součástí platu, někteří náměstci, vrchní ředitelé či ředitelé sekci na ně celý rok čekali marně.
 


Výjimku tvoří pouze jeden z vrchním ředitelů. Ten nastoupil na ministerstvo v prosinci 2012. Jeho měsíční mzda byla 75 tisíc korun, ale k tomu dostal mimořádné odměny 195 tisíc korun a to byl podle poskytnuté evidence v této funkci nováčkem. Za pouhý měsíc mu tak šlo do kapsy přes 175 tisíc korun čistého.
 


Zákon o ochraně osobních údajů však zakazuje zveřejnit, o jakého zaměstnance se jedná. Z přehledů také není jasné, zda stále na ministerstvu stále pracuje. Je možné, že se jedná o téhož člověka, který je v přehledu za rok 2013 veden jako "vrchní ředitel 2", a který na ministerstvu skončil koncem března letošního roku. Hrubou měsíční mzdu měl totiž stejnou. V novém roce už mu však neplynuly tak tučné odměny, za zhruba tři měsíce si přišel "jen" na 55 tisíc korun.
 

Podívejte se na platy a odměny náměstků a vrchních ředitelů v letech 2010 - 2013:
 

GALERIE: Platy a odměny náměstků a vrchních ředitelů ministerstva vnitra 2010 - 2013

1
/
4
Platy a odměny náměstků a vrchní ředitelů ministerstva vnitra v roce 2010

 

Ministerstvo vnitra také jako jedno z mála ministerstev poskytlo i informace o platech a odměnách dalších vysokých úředníků - ředitelů útvarů. V současnosti má ministerstvo 42 odborů, oddělení a sekcí.
 

Pokud vás zajímají platy ředitelů sekcí, podívejte se ZDE:
Platy a odměny ředitelů sekcí ministerstva vnitra v roce 2010 [pdf]
Platy a odměny ředitelů sekcí ministerstva vnitra v roce 2011 [pdf]
Platy a odměny ředitelů sekcí ministerstva vnitra v roce 2012 [pdf]
Platy a odměny ředitelů sekcí ministerstva vnitra v 1. pololetí roku 2013 [pdf]
 

V dalším díle o platech a odměnách vysokých ministerských úředníků se podíváme na ministerstvo spravedlnosti.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Na kolik si ministři měsíčně přijdou? Přečtěte si!

Je to grant! David Beckham věnuje svůj plat charitě

Podívejte! Simoně Krainové došly peníze?! Dovolenou tráví v kempu!

tn.cz / hmr