Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zásah na Českolipsku

Série nevolností na táboře taekwondistů: postupně 15 dětí zvracelo

Dětský tábor - ilustrační
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Hned 15 dětí, na dětském táboře v Poslově Mlýně na Českolipsku dnes ráno zvracelo. Šlo o děti ve věku od sedmi do čtrnácti let, kteří byly na táboře taekwondistů.

Zdravotníci dostali oznámení o nevolnosti dětí po osmé hodině ranní. "Asi 18 lidí zvracelo a mělo průjem,“ uvedla mluvčí záchranářů Lenka Markovičová s tím, že šlo do děti ve věku od 7 do 14 let. "Stav žádného z pacientů nevyžadoval převoz do nemocnice, a proto jsme místo předali hygieně," doplnila.


Jak zjistil reportér TV Nova přímo na místě. Na tábor prý přijely už dvě nakažené děti, které postupně infekci přenesly na další táborníky. Podle hygieniků ale žádnou otravu jídlem neměly, jednalo se údajně jen o virózu. Žádné z dětí nebylo ani hospitalizováno.


"Ráno a přes noc bylo ze 40 přítomných celkem 17 lidem špatně. Z toho bylo 15 dětí a dva dospělí. Trpěli průjmem a zvraceli," řekla vedoucí protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Jana Prattingerová.


Zatím není jasné, proč se táborníkům udělalo zle. "Nevylučujeme zatím žádnou možnost a pracujeme s více variantami. Nejméně pravděpodobná se nám jeví nákaza prostřednictvím stravy, protože bylo zle pouze části přítomných," uzavřela.


Kromě patnácti marodů vyrazili ostatní taekwondisté na výlet na nedaleký Bezděz.

 


V Poslově Mlýně na Českolipsku je celkem 400 lidí, jsou tam i jiné skupiny, než taekwondisté. Infekce se ale do jiných skupin nerozšířila.

kos tn.cz / Mediafax / hmr