Severní Čechy bez vody! Popraskalo tam potrubí

ve Zlíně prasklo vodovodní potrubí
Zdroj: Mediafax
Lidé jsou na mnoha místech odkázáni na cisterny s vodou - ilustrační foto

Mrazy trápí pracovníky Severočeských vodovodů a kanalizací, denně musejí řešit řadu případů popraskaného potrubí. Od rána prasklo potrubí na více než deseti místech Ústeckého a Libereckého kraje.

"Situace se opakuje každý den už druhý týden, nelze říct, že je na tom některý z našich čtyř závodů hůře nebo lépe. Sotva někde poruchu opraví, už musí vyjíždět jinam. Kromě běžných opravářů jsou na poruchy nasazováni i další lidé, vyjíždí prakticky každý, kdo má zdravé ruce a nohy. Potrubí praská v malých i velkých městech. Obáváme se však toho, že při oblevě se dá rozmrzající půda do pohybu a vzniknou další poruchy,“ uvedla mluvčí firmy Iveta Kardianová.

 

Jak dodala, v úterý mělo problémy s dodávkami vody na 15 tisíc lidí v obou krajích, kde Severočeské vodovody a kanalizace vodovodní řad provozují.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Prasklé potrubí ODŘÍZLO ZLÍN od vody! Lidé brali vodu z cisteren

 

Rozsáhlá porucha byla od nočních hodin v Žatci, kde bylo od vody odstřihnuto na osm tisíc lidí ve 40 ulicích a jedné vesnici, dva tisíce lidí postihl prasklý vodovod v Liberci, podobné to bylo například v Bílině nebo v Lomu u Mostu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / hru