17 hříšníků

SEZNAM HŘÍŠNÝCH BENZÍNEK: Tihle prodejci vás šidili a dostali pokuty!

Tankování
Zdroj: isifa/MAFRA/Martin Stolař

Šidili pohonné hmoty, tak museli platit! Řeč je o sedmnácti hříšnících, kteří šidí benzín a tak škodí řidičům. Od začátku tak Česká obchodní inspekce rozdala pokuty ve výši téměř pěti milionů korun.

Televizi Nova se exkluzivně podařilo dostat do laboratoří, kde se testuje kvalita pohonných hmot. Česká obchodní inspekce totiž upozornila na dalších 17 hříšníků, kteří nebyli poctiví a manipulovali s obsahem pohoných hmot.
 

PODÍVEJTE SE NA SEZNAM HŘÍŠNÍKŮ:

 


Aby testování vzorků pohonných hmot bylo opravdu odborné a nestranné, podepsala dnes Česká obchodní inspekce smlouvu se společností, která provozuje speciální laboratoře. Kontrol je totiž čím dál víc.
 

Jedním z mnoha testů je třeba měření bodu vzplanutí nafty - a to kvůli správnému spalování. Tady vidíte vzorek nafty, ve které je přimíchaný benzín - ten začne hořet už při 22 stupních Celsia - oproti tomu nafta, která je v pořádku vzplane až při 65 stupních.
 


Seznam podvodníků kteří letos dostali pokuty za to, že prodávali nekvalitní pohonné hmoty, je pořádně dlouhý. Nejvyšší pokutu - osm set tisíc korun nechá Česká obchodní inspekce zaplatit společnost, která sídlí kousek od Plzně - Alimex z Nezvěstic.
 

Podle ředitele České obchodní inspekce bylo provedeno přes 3000 kontrol a uděleno pokut za 23 milionů.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

bru TN.cz