SEZNAM pump s nekvalitním benzínem. Získali ho lstí od ČOI

Občanské sdružení získalo lstí z ČOI seznam nepoctivých prodejců pohonných hmot.

Seznam prodejců pohonných hmot, kteří loni neprošli kontrolou kvality, zveřejnilo v pondělí na svém webu občanské sdružení Acta non Verba. Soupis získalo lstí od České obchodní inspekce (ČOI), která ho oficiální cestou odmítá poskytnout, a zveřejnilo ho na svých stránkách.


SEZNAM BENZÍNEK S ÚDAJNĚ ŠPATNÝM BENZÍNEM NAJDETE TADY

 
"Využili jsme zákon o poskytování informací a položili ČOI dva na sobě nezávislé dotazy. Nejprve jsme se zeptali na seznam všech kontrol, které ČOI provedla v roce 2009. Po získání tohoto seznamu se Acta non Verba dotázala na seznam všech čerpacích stanic, které kontrole ČOI vyhověly, " popsal princip předseda sdružení Vojtěch Razima.
 

 

ČOI oba seznamy bez problémů poskytla. "Oba získané seznamy jsme poté porovnali a tak vytvořili soupis špatných pumpařů," doplnil Razima s tím, že veřejnosti je k dispozici na webových stránkách KVERULANT.ORG.
 
I když ČOI čelí několika civilním žalobám, odmítá oficiálně nepoctivé čerpací stanice zveřejnit, neboť jí v tom údajně brání zákon. Sdružení Acta non Verba na obchodní inspekci podalo žalobu před více než rokem. Její projednávání ale nebylo dosud nařízeno.
 
Česká obchodní inspekce (ČOI) o uveřejnění seznamu podle všeho neví. "Slyším o tom poprvé a rozhodně nevím o tom, že bychom někomu poskytovali seznam pump, které prodávají nekvalitní benzín," řekl Mediafaxu Tomáš Vozáb, tiskový mluvčí ČOI.
 
"Je fakt, že od příštího roku by tyto údaje měly být běžně dostupné, pokud projdou návrhy ministerstva průmyslu, ale nyní tyto údaje skutečně neposkytujeme," dodal Vozáb.

PSALI JSME:
 
"Máme radost, že jsme tentokrát vyzráli nad úředním šimlem a mohli jsme dát seznam k dispozici veřejnosti. Ale kauza tím pro nás nekončí. Chceme, aby ČOI tyto informace poskytovala pravidelně a automaticky. Budeme se s ČOI soudit dál a věřím, že nakonec vyhrajeme," dodal Razima.
 
Seznam čerpacích stanic, které neprošly kontrolou, odmítá ČOI dlouhodobě zveřejnit s tím, že nejde o problém, který by způsoboval vysokou škodu na majetku a ohrožoval zdraví. S postupem inspekce souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mediafax