POČASÍ: Přichází inverze! Pozor také na mrznoucí mlhy

Ve středu bude nad Českou republikou polojasno až oblačno, ojediněle se objeví mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost a místy i slabé sněžení. Nejvyšší teploty vystoupají na -8 až -4 °C, v 1000 m na horách bude kolem -7 °C.

Biometeorologická předpověď: pro všechny oblasti platí stupeň č. 3 - tedy vysoká zátěž. Chladno a výrazné mrazy po celý den mohou negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem, anginou pectoris, astmatiky, starší občany. U těchto lidí se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru.
 

PODÍVEJTE SE NA PŘEDPOVĚĎ POČASÍ:


 

Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.
 

Slunce vyjde ve středu v 7 hodin a 23 minut a zapadne v 17 hodin a 6 minuty.
 

Teplotní rekord pro 8. únor má hodnotu 16,8 °C a byl naměřený v roce 1990. Nejnižší teplotu zaznamenali meteorologové v roce 1865, kdy rtuť v teploměru klesla na -20 °C.
 


 

Od severovýchodu bude do Evropy nadále zasahovat tlaková výše, která přinese většinou počasí s malou oblačnosti, ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Na severu více oblačnosti a možnost sněhových srážek. Nad jihovýchodní Evropou se bude zvolna vyplňovat tlaková níže. Meteorologové očekávají převážně velkou oblačnost a občas sněžení, na jihu déšť. Počasí na Britských ostrovech ovlivní další frontální systém. Teploty se budou na severu Evropy pohybovat mezi -10 až -2 °C, v západní Evropě mezi -6 až +3 °C, ve střední Evropě -13 až -4 °C, na východě kontinentu -10 až -20 °C. Ve Středomoří vystoupí teploty na 5 až 16 °C.

 

tn.cz / mediafax / kos