orkán se žene českem

Silný vichr v Česku láme stromy s trhá střechy! GALERIE

Problémy na železnici
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Silný vítr, který se žene napříč Jeseníky a Beskydy, dosahuje místy síly orkánu. U Třemešné ve Slezku spadlý strom zablokoval železnici.

V Jeseníkách a Beskydech i v neděli vane silný vítr, který v nárazech dosahuje síly orkánu. Na trati Jindřichov ve Slezsku – Třemešná na Bruntálsku spadlý strom na dvě a půl hodiny zastavil železniční dopravu, řekl Mediafaxu mluvčí Českých drah Radek Joklík.

 

Na trati u Jindřichova vlak ráno narazil do spadlého stromu ležícího na kolejích. "Doprava byla přerušená od šesti hodin čtyřiceti minut do devíti. Po dobu výluky byla doprava nahrazena autobusy,“ uvedl mluvčí.

 

Podívejte se v galerii na utrženou střechu ve Frenštátu pod Radhoštěm: 

 

 

Další práci měli hasiči ve Frenštátu pod Radhoštěm. Silný vítr tam utrhnul plechovou střechu ze staršího objektu. Na místě zasahovali dvě jednotky hasičů - částečně utrženou střechu odřezali a zbytek přibily hřebíky. "Nikdo nebyl zraněn," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

 

Hasiči v Moravskoslezském kraji vyjeli během soboty k pětatřiceti případům odstraňování následků silného větru, především v noci na neděli. "Šlo hlavně o odstraňování spadlých a nebezpečných stromů přes silnice, také přes dráty elektrického vedení a telefonní kabely. Dvakrát hasiči řešili uvolněné plechy na střechách," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

 

Nejčastěji vyjížděli hasiči na Frýdeckomístecku (23 krát), sedmkrát v okrese Bruntál, především do horských oblastí, zbývající okresy Moravskoslezského kraje jsou zatím klidnější. "Nemám dosud žádnou informaci, že by v souvislosti se zásahy hasičů byla způsobena nějaká zranění, ani pády stromů na jedoucí či parkující auta," doplnil Kůdela.

 

Silný vítr má bičovat severní hory až do nedělního večera. Na Šeráku v Jeseníkách dosahuje v nárazech 112, na Lysé hoře v Beskydech až 130 kilometrů v hodině.

 

 

Horská služba varuje turisty před vycházkami na hřebeny a výlety do lesů. Právě tady hrozí při tak silném větru lámání stromů.

tn.cz / mediafax / hru