Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

JE TO MOŽNÉ?

Skandál v rakovnické nemocnici! Pacienti tam prý leží na chodbách

Pacienti rakovnické nemocnice si stěžují, že je personál v některých případech nutí spát místo v pokoji na chodbě. Té se mohou ale vyhnout pokud si zaplatí nadstandard.

Lůžka na chodbách a na nich ležící pacienti, tak to podle některých pacientů vypadá na interním oddělení rakovnické nemocnice. Pokud jsou standardní pokoje zaplněné a pacienti nemají na to, aby si zaplatili nadstandard, končí prý na chodbě. Majitel nemocnice se k celé situaci zatím vyjadřovat nechce.

 

Například paní Sommerová strávila noc na interně v křesle. Do rakovnické nemocnice ji přijali s akutní bronchitidou. Nejdříve jí však nabídli lůžko na nadstandardním pokoji za 600 korun na noc. To ale bylo pro paní moc peněz a tak jí nejdříve uložili na chodbě.

 

"Ta postel byla mezi sesternou a záchodem a bylo to opravdu hrozný," svěřila se reportérům TV Nova. Kolem lůžka jí někdo stále chodil - personál, pacientky nebo návštěvy. V noci se na chodbě svítilo, byl tam prý průvan. "A když tam jdete se zánětem průdušek tak to není úplně ono," doplnila paní Sommerová. Rozhodla se proto raději přespat v křesle ve společenské místnost.

 

 

Ostatně za vše mluví i upozornění na dveřích oddělení. "Z důvodu přeplněné kapacity oddělení a nutnosti ukládat pacienty na chodbu se povolují návštěvy na oddělení od 14 hodin." V úterý na chodbě na připraveném lůžku nikdo neležel.

 

Do soukromé zprávy na Facebooku se pacientce ozvala i zaměstnankyně interny, její jméno záměrně neuvádíme.

 

 

Dobrý den, chci vám poděkovat určitě za všechen personál interního oddělení, že jste první člověk který se ozval. Je nám to opravdu trapné a víme, že je to nedůstojné. Stává se, že míváme i ležící pacienty na chodbě a bohužel my jsme malí páni. Napsala jste článek opravdu hezky, plně s vámi souhlasíme a děkujeme.

 

Ostatní nemocnice, které jsme oslovili mají však jinou praxi

 

Náchodská nemocnice je parametry s tou rakovnickou přibližně srovnatelná, i tady mají občas plno, že by tu pacient zůstal na chodbě, to se tam ale nestane. „Pokud je standardní oddělení plné a oddělení je vybaveno nadstandardním pokojem, pacient je umístěn na nadstandardní pokoj, aniž by musel platit,“potvrdila nám mluvčí oblastní nemocnice Náchod, Hana Voborníková.

 

Ondřej Dostál, právník Platformy zdravotních pojištěnců také tvrdí, že pokud je volný nadstandard, nemocnice měla pacientku umístit tam a bez poplatku.

 

PSALI JSME:

Skandál v nemocnici: Emilovi (5) operovali úplně něco jiného! VIDEO

Párty lékařů v nemocnici: Cigarety a hudba na dětském oddělení!

Šla na běžný zákrok do nemocnice, domů se už nevrátila! Co se stalo?

TN.cz