Poctivý nálezce

Školák (12) ve Zlíně našel kabelku s mobilem, kreditkou a penězi! Neuvěříte, co s ní udělal!

Školák poctivě odevzdal obsah nalezené kabelky
Zdroj: Městská policie Zlín
Téma:

Mladý školák našel ve Zlíně kabelku s osobními věcmi, kreditní kartou, mobilem a také s penězi. Uvnitř bylo přes tři tisíce korun. Školák si ale nic nenechal a celý nález odnesl na služebnu zlínské městské policie.

Na dnešní dobu to zní až neuvěřitelně. Stále ale mezi námi žijí slušní lidé i slušné děti. Chlapec kabelku našel ve chvíli, kdy se vracel domů od své babičky. Kabelku i s obsahem hned odnesl na služebnu strážníků.

 

 

"Ti poté zjistili, že dámská kabelka obsahuje nejen osobní doklady, ale také mobilní telefon, platební kartu a finanční hotovost přesahující 3 tisíce korun. Hlídce MP Zlín se ještě během odpoledne podařilo zkontaktovat majitelku, která tak díky poctivému chlapci o své věci nepřišla," uvedl strážník Pavel Janík.

 

 

Sami strážníci přiznávají, že se nestává příliš často, aby dítě přineslo vrátit nalezenou věc, případně kabelku. Ke všemu, když v ní je finanční hotovost a mobilní telefon. V mnoha případech se tak stává, že nálezce z kabelky vytáhne peníze a veškeré cennosti, kabelku pak odhodí například do kontejneru.

 

Související témata:
TN.cz