tabulka Poslanecké náhrady

Někteří poslanci si za oblečení a mobil vyúčtovali přes 1,5 milionu. Kdo nejvíc?

Poslanci - peníze
Zdroj: Mediafax

Ladislav Skopal (ČSSD) Gabriela Hubáčková (KSČM) a Josef Tancoš (ČSSD). Že vám ta jména nic neříkají? Jedná se poslance, kteří sice nejsou moc vidět, ale poslanecké náhrady ve výši přes 1,5 milionů korun si nechali bez skrupulí skoro celé vyplatit.

Za telefon, ošacení nebo práci asistentů můžou každý rok čerpat poslanci poslanecké náhrady. Někteří si zažádají jen o pár tisícovek, většina z nich se ale nenechá ošidit a z rozpočtu poslanecké sněmovny si přidělenou částku rádi vyberou.
 

Poslanec sociální demokracie Ladislav Skopal si nechal vyplatit podle Lidových novin 1 561 127 korun. Stříbrná je komunistická poslankyně Gabriela Hubáčková s 1 549 874 korunami a třetí příčku obsadil sociální demokrat Josef Tancoš, který ze sněmovního rozpočtu dostal částku 1 538 872 korun.
 

Podle Lidových novin je jedním z těch, kteří poslanecké náhrady vyčerpal skoro v plné výši, poslanec a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Ten je přitom znám hlavně tím, že do sněmovny zas až tak často nechodí.
 

Ani Jiří Paroubek nebo Jaroslav Škárka se ve ždímání rozpočtu sněmovny moc neomezovali. "Náhrady jsou k tomu, aby se v rámci funkce využívaly. Jestliže jsem je vyčerpal, tak jsem je potřeboval. Není to tak, že by mi něco zůstalo v kapse," vysvětlil deníku Škárka.

 

 

Poslanec a předseda Věcí veřejný Radek John nezůstal za svými kolegy pozadu. John argumentuje tím, že peníze, než aby zůstaly sněmovně, raději daruje na charitu.

 


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

kos TN.cz