Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.10. 2013 11:16
hrdinové kolem nás

SKUTEČNÝ HRDINA: Daroval ledvinu, aniž by musel!

Zdroj: TN.cz

Hrdinové opravdu existují! Neuvěřitelnou odvahu a velké srdce ukázal Vojtěch Talášek. Ten se rozhodl, že daruje svoji ledvinu. Co ho k tak obětavému činu vedlo?

Je vidět, že lidé s velkým srdcem stále existují. Někdo dává peníze na charitu nebo obnošené oblečení Červenému kříži. Vojtěch Talášek se ale rozhodl, že zachrání lidský život. Před dvěma týdny daroval ledvinu v rámci programu Transplantace ledviny ze živého dárce v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny.
 

"Rozhodl jsem se tak, když jsem dočetl jednu knihu. Moje rozhodnutí bylo jasné, daruji ledvinu. Bylo to naprosto nezištné. V knize se píše o tom, že když daruji ledvinu, tak to změní můj život jenom o pár procent. Nebudu mít nedostatek ničeho a můžu plnohodnotně žít. Avšak darovaná ledvina pomůže člověku, který ledvinu potřebuje, o desítky procent a bude moct žít. Pomůže to člověku přežít a naprosto mu to změní život," řekl solidární dárce Vojtěch Talášek.Když se hrdina takto rozhodl, sdělil to nejdříve svojí přítelkyni. Ta z jeho rozhodnutí byla naprosto konsternovaná a nevěřila vlastním uším. Proč by to její přítel chtěl udělat?
 

PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z TRANSPLANTACE LEDVIN:

15

GALERIE: TRANSPLANTACE LEDVIN

Zdroj: IKEM

Transplantace ledvin - 5

Hodnocení:

 

"Když mi Vojta řekl, že chce darovat ledvinu, tak jsem na něj koukala, že se asi zbláznil. Hned od začátku jsem byla proti, ne proto, že jsem nechtěla aby ledvinu daroval, ale kvůli tomu, že jsem o něj měla strašlivý strach. Byla jsem vyděšená, že se něco může zvrhnout, že o Vojtu přijdu. Takhle jsem se cítila až do operace a vlastně ještě i po ní. Teď mi spadl kámen ze srdce a jsem na něj strašně hrdá, stejně jako jeho rodina, která to prožívala stejně jako já," řekla Vojtěchovo přítelkyně Veronika Hejduková.
 

"Celé to probíhalo velice rychle, vlastně od rozhodnutí jsem chodil pravidelně na různá vyšetření. Těch bylo docela dost, zjišťovali můj zdravotní stav. Operace proběhla bez komplikací a já jsem se už pár dní po zákroku cítil normálně. Teď to jsou dva týdny od vyjmutí ledviny a já se cítím naprosto fit a ve formě," dodává s úsměvem na tváři dárce Vojtěch Talášek.

TN.cz
Reklama