SLEZSKEM SE PROHNALY BOUŘE: Lámaly stromy, zatopily sklepy...

Blesky - 2
Zdroj: Facebook official
Ilustrační foto.

Vydatný déšť a kroupy v pondělí zasáhly většinu území Moravskoslezského kraje. Od odpoledne do pondělní půlnoci vyjížděli hasiči především čerpat vodu z objektů a silnic čtyřiadevadesátkrát, informoval v úterý agenturu Mediafax jejich mluvčí Petr Kůdela.

"Déšť s kroupami padal především na Ostravsku, Opavsku, později také v okrese Karviná," uvedl Humpl s tím, že místy se čerpání vody protáhlo až do úterního rána.


Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
V některých lokalitách bylo nutné nejen odčerpávat vodu, ale také vyčistit komunikaci a kanalizaci, případně odstranit spadlé a nahnuté stromy a větve.

V Ostravě byly nějakou dobu zaplavené a tím pádem neprůjezdné dva podjezdy, takzvané myší díry u nákladového nádraží Českých drah v Mariánskohorské ulici a pod železničním mostem v Hlučínské ulici. Krátce byla neprůjezdná také trať mezi Třebovicemi a Děhylovem, kde spadly stromy. Cestující převážela náhradní autobusová doprava.

ČTĚTE TAKÉ:
 
Vodu hasiči čerpali i na Prokešově náměstí v centru Ostravy. Zaplavená je ostravská silnice v ulici Cingrova, kde uprostřed křižovatky z kanálu vyvěrá voda. Vozovka je neprůjezdná.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.
 
Na železniční koleje mezi Třebovicemi a Děhylovem spadly stromy. Podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové je provoz na trati zastaven. "V úseku je náhradní autobusová doprava, jak dlouho, zatím nedokážeme odhadnout," řekla.

"V Ostravě jsme napočítali 45 zásahů, na Karvinsku 25 a na Opavsku 24 zásahů," upřesnil Humpl. Naopak v okresech Bruntál, Nový Jičín a Frýdek-Místek byl v pondělí klid.
 
Meteorologové vydali pro Moravskoslezský kraj varování před velmi silnými bouřkami od pondělní 17. hodiny.


Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mediafax