nebezpečná hrozba

Smrtící metylalkohol dál zabíjí! Mezi lidmi jsou ho ještě 2 000 litrů

Pět desítek lidí zemřelo od září 2012, kdy vypukla metanolová kauza. Nebezpečný alkohol ale zabíjí dál. Jen v posledních pár dnech se začaly napříč republikou objevovat další případy otrávených lidí. Jsou to staré zásoby a nebo se objevila nová várka smrtícího metanolu?

Moravce na Žďársku - osmapadesátiletý muž se o víkendu otrávil metanolem, je na jednotce intenzivní péče. Podle všeho vypil závadný rum. Odkud nápoj pocházel? To se neví!
 

Další případ: Boskovice na Blanensku. Dvaapadesátiletý muž se také otrávil metanolem. Do nemocnice byl přivezen s obrovskými křečemi. Poté upadl do bezvědomí. Sotva si celá republika oddechla, že jsou první aktéři pančování alkoholu před soudem, jsou tady nové případy otrávených lidí.
 

 

Asi každého napadne, jestli zase někdo nepřišel s šíleným plánem, jak zvýšit zisky a začal alkohol pančovat. "Co se týče vyšetřování těchto nových případů, tak zatím se nezjistily žádné indicie, které by naznačily, že se tady objevila nová skupina pachatelů, kteří by distribuovali kontaminovaný alkohol," uvedla mluvčí policejního prezidia Vlasta Suchánková.
 

I když dnes už rozpuštěný policejní tým metyl zabavil kolem 13 000 litrů nebezpečného alkoholu, stále je ho velké množství v oběhu a to znamená, že každý, kdo pije alkohol, může mít oprávněně strach. Dosud se nepodařilo vypátrat asi 2 000 litrů smrtícího metylu.
 

Už před velkou metanolovou kauzou bylo podle ministerstva zdravotnictví každoročně hospitalizováno několik desítek lidí na otravu metanolem. Nikdy jich ale nebylo tolik jako za poslední dva roky. Policie eviduje 51 mrtvých a desítky dalších, kteří skončili v nemocnici.

tn.cz / gar