Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

smutek v zoologické

Smutná zpráva ze zoo! Uhynul malý kakadu

Mládě vzácného kakadu palmového z pražské zoo - 13
Zdroj: Zoo Praha

Jeho fotky obletěly celý svět. Byl miláček nejen všech pracovníků pražské zoo, ale i všech milovníků zvířat. Teď ale všechny zasáhla smutná zpráva.

Z pražské Zoo přišla smutná zpráva. Uhynulo tam mládě, jehož fotografie obletěla celý svět. Mládě kakadua palmového, které se narodilo papouškům zabaveným pašerákům.
 

Pravděpodobnou příčinou jeho úhynu bylo náhlé selhání ledvin, vše ale potvrdí až následná vyšetření odebraných vzorků. "Všechny nás tato ztráta velmi zasáhla," řekl TN.cz mluvčí zoo Michal Šťastný.
 

Bizarně vypadající mládě je potomek ptáků zabavených pašerákům v roce 2008. Samice papouška, který v přírodě žije v lesích Nové Guineje, loni na konci prázdnin snesla vejce a to byla senzace, protože jiné české zoo se nic podobného nepovedlo a v Evropě se tento druh naposledy rozmnožil v roce 2010.


118

GALERIE: Mládě kakadu palmového z pražské zoo

Zdroj: Zoo Praha

Mládě vzácného kakadu palmového z pražské zoo - 7

Hodnocení:


 

Rodičovský pár byl však nezkušený a snůšku záhy opustil. Chovatelé v čele s kurátorem ptáků Antonínem Vaidlem se proto rozhodli vejce odebrat a mládě vylíhlé 1. října 2013 odchovat uměle. Vytvořili pro něj i speciální krmnou recepturu. 


V souvislosti s úmrtím musíme bohužel ukončit hledání jeho jména.

TN.cz