Smrt kvůli rakovině

Marcela s rakovinou zemřela! Co bude s nemocným Erikem?

Téma:

Příběh o odvaze a boji paní Marcely, který znáte z Televizních novin, má smutný konec. Těžce nemocná maminka desetiletého autisty Erika dopoledne zemřela.

Její syn u ní byl téměř do poslední chvíle. I díky vám, divákům Televizních novin, se splní její poslední přání. O chlapce bude postaráno. "Doufám, že to ustojím. A myslím si že, jak sem byla pyšná, že jsem spoustu věcí zvládala sama, tak teď budu ráda za každou pomoc, která přijde. I kdyby to mělo být pěkný slovíčko," říkala paní Marcela na začátku onkologické léčby.

 

Podstoupila dvě operace a chemoterapie. "Bojím se o  to, jak zvládnu tu starost okolo, myslím hlavně tím starost o Eríska, jak spolu to ustojíme, nic víc," sdělila Marcela v jednom  z mnoha rozhovorů.

 

A právě Marcelin syn - desetiletý Erik trpící dětským autismem a střední mentální retardací, ji držel nad vodou a dodával jí sílu žít. Po poslední chemoterapii nakonec lékaři boj s rakovinou vzdali. Paní Marcela zemřela včera dopoledne.
 

 

 

" Nemohla mluvit, mluvili jsme na ni. Byla klidná a my jsme ji vlastně ujišťovali, že se nemusí bát, že o Erika bude postaráno, že pomůžeme i manželovi, že se nemusí strachovat," uvedla kamarádka Marcely

 

Erik ji měl v nemocnici dnes navštívit. Bohužel to už nestihl. Teď se o něj bude starat jeho otec. Právě to, aby byl syn zajištěný bylo Marceliným posledním přáním. S pomocí přátel se jí snad splní. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pet/Pavlína Kosová TN.cz