tekly slzy

Poslední rozloučení: Dnes pohřbili nejstarší Češku, bylo jí 109 let

Rodina a blízcí se dnes naposledy rozloučili s nejstarší obyvatelkou České republiky. Paní Evangelia Čarasová se dožila obdivuhodných 109 let. Pocházela z Řecka, ale většinu života prožila v České republice v Dívčích Hradech na Krnovsku.

Moudrý, vyrovnaný a hodný člověk. Tak na Evangelii Čarasovou bude vzpomínat její rodina, která jí dnes dala poslední sbohem.
"Bude nám líto, že už jí tam v tom křesle nikdy nenajdem, že už ji nikdy neuvidíme no, ale budeme vzpomínat moc v dobrém," řekla její vnučka Alikičanda Čandasová.
 

Rozloučit se s Evangelií Čarasovou přijela jak nejbližší rodina, tak příbuzní z Řecka. A právě své kořeny rodina nezapřela ani dnes. Na pohřbu jí hrála typicky řecká hudba. Do Česka přišla s rodinou v roce 1948, kvůli občanské válce v Řecku. Narodilo se jí 5 dětí. Měla přes 20 vnoučat a pravnoučat. Sice si prý pamatovala všechna jejich jména, náš jazyk se ale tato nejstarší Česka nikdy pořádně nenaučila.
 

Zatímco Evangelia Čarasová měla dnes pohřeb, klavíristka Alice Herzová-Sommerová, nyní nejstarší Češka, žijící v Británii, dnes oslavila 110. narozeniny.
 

TN.cz