Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.10. 2012 08:44
kalamita na českých tratích

Sníh a popadané stromy přerušily provoz na šesti železničních tratích

Vlak ve sněhu
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Zimní počasí komplikuje dopravu nejen na silnicích, ale i na železničních tratích. Kvůli popadaným stromům a sněhu musel být v neděli ráno přerušen provoz na šesti tratích po celé republice.

Mezi Pečkami a Kouřimí na Kolínsku najel osobní vlak před šestou hodinou do spadlého stromu. Železničáři zajistili náhradní autobusovou dopravu.
 

Před spadlým stromem musel před sedmou hodinou zastavit poblíž Mníšku pod Brdy osobák jedoucí z Dobříše do Prahy.
 

Větve obtěžkané sněhem zase zabránily průjezdu vlaku mezi Nemilkovem a Kolincem na Klatovsku a zastavily tam tak provoz. Dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu.
 

Popadané stromy komplikují železniční dopravu také na Bruntálsku a to mezi Miloticemi nad Opavou a Valšovem na trati Olomouc - Opava-východ. Také zde budou do dopoledne jezdit místo vlaků autobusy.
 

Strom na trati na polské straně hranic přerušil provoz mezi Jindřichovem ve Slezsku a Mikulovicemi na trati z Jeseníku do Ostravy.
 

 

Kvůli nesjízdné trati z důvodu sněhové kalamity je až do večera přerušen provoz mezi Chomutovem a Vejprty. Také zde jezdí náhradní autobusová doprava.
 

Podle informací agentury Mediafax s odkazem na České dráhy by měla být většina překážek odstraněna během dopoledne. Do doby než se tak stane, zajišťují České dráhy náhradní autobusovou dopravu.

tn.cz / kisa
Reklama