Komplikace v dopravě

Kalamita na silnici i železnici! Sníh a popadané stromy trápí řidiče

První podzimní sníh zaskočil jako tradičně řidiče na českých silnicích. Nejhorší situace je v Karlovarském a Ústeckém kraji. Problémy jsou i na železnici.

Náraz rychlíku do spadlého stromu na trati mezi obcemi Nelahozeves a Kralupy nad Vltavou zastavil dopravu ve směru na Děčín a Ústí nad Labem. Při nárazu bylo strženo trakční vedení na obou kolejích, nikdo nebyl zraněn, potvrdil informace Mediafaxu Tomáš Drvota ze Správy železniční dopravní cesty.
 

Rychlík 615 narazil do spadlého stromu krátce před čtrnáctou hodinou. Dráhy okamžitě zastavily provoz na obou kolejích.
 

Zajištěna je náhradní autobusová doprava kyvadlově mezi stanicemi Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou a zpět a některé vlaky byly odkloněny.


Problémy na dálnici D8


Kolony aut stojí na dálnici D8. Policisté totiž před polednem uzavřeli tunel Panenská kvůli nehodě v Německu. Přestože tunel je už nyní uzavřený, dálnice i okolní komunikace jsou ucpané. Navíc se v okolí stalo několik nehod.
 

Některé kamiony na zimních pneumatikách nezvládají strmé silnice v Krušných horách a blokují provoz. "Od rána blokují horské cesty podél D8 přes obce Tisá a Petrovice kamiony které objíždějí uazavřenou dálnici D8 u hranic s SRN. Na hraničním přechodu Petrovice a okolí leží již kolem 30cm,“ informoval TN.cz místní obyvatel Radek Horáček.
 

Dopravu hlavně v Čechách komplikuje i velké množství popadaných stromů, které nevydržely nápor mokrého sněhu. Nejhorší situace je na Rakovnicku a Kladensku.
 

Policisté v Karlovarském kraji nedoporučují řidičům, aby vyjížděli na silnice bez zimní výbavy. Mluvčí karlovarských policistů Kateřina Böhmová v sobotu po poledni Mediafaxu řekla, že v kraji hustě sněží a některé silnice jsou zcela neprůjezdné.
 


Na Karlovarsku fouká i silný vítr, který na silnice shazuje větve i celé stromy.
 

Karlovarští silničáři se snaží všechny silnice ošetřovat, do boje se sněhem vyrazili už v pátek večer. "Horské silnice jsou sjízdné jen s největší opatrností, sypeme chemický i inertní materiál,“ řekl dispečer Správy a údržby silnic Karlovarského kraje Josef Bulka.
 

Policisté evidují i řadu nehod, které ve většině případů odnesly jen plechy aut. V Chebu se srazil sypač s osobním autem, jeden člověk se při nehodě lehce zranil.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vrl tn.cz / Mediafax