Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2014 14:03
nová vláda

Sobotka uvádí nové ministry do úřadů! Jak se jim bude dařit?

Zdroj: TV Nova

Premiér Bohuslav Sobotka dnes uvádí do úřadů další ministry své vlády. Jako první se v budově ministerstva vnitra ujal funkce jeho stranický kolega Milan Chovanec. Hned po něm Sobotka uvádí do úřadu ministra obrany Martina Stropnického z hnutí ANO. Poté premiér zamíří do Černínského paláce, kde se postu šéfa české diplomacie ujme místopředseda sociální demokracie Lubomír Zaorálek.

Jeden ze tří lidoveckých členů vlády Marian Jurečka usedne v křesle ministra zemědělství. Po něm Sobotka uvede do úřadu ministra dopravy Antonína Prachaře a ministryni pro místní rozvoj Věru Jourovou (oba ANO).

 

Se svými ministerstvy se oficiálně seznámí také ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD), ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO), ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

 

 

Sobotka jako první uvedl ve středu do funkcí ministra financí Andreje Babiše (ANO), ministra pro lidská práva a rovné příležitosti Jiřího Dienstbiera (ČSSD) a ministra pro vědu a inovace Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). Zbylé členy vlády uvede premiér do úřadů v pátek.

tn.cz / ČTK / hru
Reklama