Bojové plemeno

Šok! Agresivní pes zaútočil před stovkami svědků, majitele neposlechl

Téma:

V Brně opět zaútočil agresivní pes bojového plemene. Tentokrát před očima stovek lidí. Přímo při závodě v parkurovém skákání napadl jednoho z koní. Zvíře skončilo s prokousnutou nohou.

Pro šestnáctiletou Kláru první sezóna, kdy začala se svojí klisnou závodit v parkuru. Byla připravená na bolest, pády a modřiny. Ale s tím, že ji napadne při jízdě pes? Rozhodně ne.


Přímo během soutěže na ni před očima tří stovek diváků zaútočil agresivní staford. Klisně kousal do nohou, na kterých byly naštěstí chrániče a nakonec vyděšenému zvířeti prokousl stehno.


Nepomohlo ani to, že se psa lačnícího po krvi pokoušelo zkrotit pět lidí. Zuřící pes na povely majitele vůbec nereagoval. Poraněná klisna se uklidnila až po několika hodinách v boxu. Teprve pak ji mohl ošetřit veterinář. Navíc hrozí, že bude mít doživotní následky.


Otec mladé závodnice a stovky diváků viděli na vlastní oči co dokáže pes vyšlechtěný k zabíjení. Diskuze o zpřísnění chovu takovýchto zvířat se objeví vždy, když bojový pes někoho zraní nebo zabije.


Zatím ale pokaždé zůstalo jen u mlácení prázdné slámy, legislativa se nezměnila.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z toho mrazí: Hvězdu seriálu Ulice drsně pokousal pes!

Související témata:
pez, Josef Svoboda TN.cz