Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2008 19:27

Šokovaná veřejnost: Tvrdé tresty pro kuřimské tyrany

Videoanketa. Jaké tresty by lidé tyranům udělili?

Šestici pachatelů z kuřimské kauzy hrozí pět až dvanáct let vězení.

Je to dostatečný trest za brutální týrání dětí? Na to jsme se zeptali přímo vás.


Všichni dotázaní se shodli, že dvanáctileté vězení je v tomto případě příliš malý trest. Jak by lidé trestali brutální tyrany, zjistíte z videa.


Vy sami nám můžete připsat svůj názor na kuřimskou kauzu nebo tresty pachatelů do diskuze pod článkem.


Radikální tresty chtějí i čtenáři


Ve středu u soudu vypovídala Barbora Škrlová a předčítány byly i  výpovědi obou týraných chlapců. Popisovaly děsivé praktiky, které museli chlapci od svých trýznitelů trpět. Výčet brutálních způsobů týrání zazněl u brněnského krajského soudu i o den dříve při předčítání obžaloby.


Zprávy o otřesné kauze se neobešly bez vášnivých diskuzí. Čtenáři našeho serveru v nich nejčastěji píší své názory na to, jak by tyrany dvou malých chlapců potrestali.


Naprostá většina diskutujících vyžaduje pro pachatele tvrdé tresty. Smířlivé výroky se prakticky neobjevují. Téměř nikdo nesouhlasí s maximální výší trestu pro pachatele 12 let vězení.


Co jste psali?


"My tu všichni nadáváme, shodneme se na tom, že jsou to hovada nehorázná a ty herečky se tam hroutí před soudem, který jim stejně dá nepřiměřeně mírný trest. A pak je stejně pustí dříve!! Co se s tím dá dělat??" ptá se v diskuzi čtenářka irena.


"Jak si může někdo  své sexuální choutky léčit na malých a bezbranných dětech? Osobně bych jim přála, aby je totéž potkalo," zlobí se miška.


"Nedokážu pochopit, že se takový zrůdy u nás vyskytují. Smutné je, že oni nejsou jediní, kolik takových ***** se u nás vyskytuje a nikdo o nich zatím neví!!! Trest smrti nebo stejné trauma a muka, jako zažívaly ty děti!" tvrdí baruse.


Trest i pro lékařku


U brněnského městského soudu stanula i lékařka Milena Smékalová, která podle obžaloby musela poznat týrání chlapců, ale neoznámila ho. Soud v úterý případ odročil.


I k tomu se čtenáři vyjadřují v diskuzích na našem serveru.


"Mě by zajímalo, kolik dostane ta paní doktorka, která evidentně musela vědět, že se něco děje a neudělala nic. Je to stejná zrůda, jako ti, co týrali děti," píše sami. A dodává: "Obrovskou odměnu si zaslouží ten soused, který to zjistil a nenechal to jen tak. Moc si toho pána vážím, moc."


Více o druhém dni soudního líčení, které se konalo ve středu, ZDE.

jas tn.cz