šíření neonacismu?

Knihkupectví prodávají hodinky s nacistickými znaky! Je to normální?

V České Republice jsou v síti jednoho knihkupectví běžně k dostání hodinky s motivy a obrázky podporující nacismus. Tyto hodinky na kterých se objevuje například hákový kříž nebo další znaky se tak mohou bez problémů dostat do oběhu k různým neonacistickým hnutím.

Anketa

Jsou podle vás tyto hodinky v pořádku?

Hlasovalo 804 lidí.
Když se podíváte na dobové záběry hodinek z druhé světové války, ale na běžně dostupné zboží v pražském knihkupectví. Už z vnější strany vidíte velký železný kříž i s letopočtem 1939. Po otevření si kromě ciferníku povšimnete hlavně orlice a hákového kříže, nejznámějších znaky nacismu.
 

V současné době je teď možné hodinky sehnat právě s těmito znaky a veřejnost je pobouřená."Naše členy to pohoršuje, my to vnímáme jako šíření nacistické ideologie. Rovněž bych se zamyslela nad tím, kdo si něco takového koupí, sběratel to rozhodně nebude. Pokud je to takto běžně v prodeji, tak se domnívám, že si to koupí především stoupenci neonacistického hnutí," tvrdí tisková mluvčí Svazu Českých bojovníků za svobodu Jana Časnochová.
 


Štábu TV Nova se tyto hodinky podařilo zakoupit nejenom v Praze, ale i v dalších městech, kde jsme narazili i na další nacistické vzory a mezi nimi například i se znaky SS. Proto televizní štáb zavolal policii s podezřením ze spáchání trestného činu propagace rasismu.

 

PODÍVEJTE SE NA GALERII HODINEK S NACISTICKÝMI ZNAKY:

GALERIE: Nacistické hodinky

1
/
7
Zdroj: přišlo emailem
Nacistické hodinky - 1

 

Podle informací TV Nova, tato společnost například už dříve směle prodávala ve výšce dětských očí, mezi nejrůznějším zboží, i odznaky s nacistickou tematikou. Znechuceni z prodeje těchto replik jsou například i veteráni a pamětníci druhé světové války.
 "Bohužel je to otázka výdělku, je důležitější než všechno ostatní. Já bych si to nikdy nekoupil, ani jako symbol který by mi připomínal druhou světovou válku, já mám symboly naše," řekl plukovník ve výslužbě Pavel Vránský.
 

Pokud si myslíte, že policie stíhá prodejce za propagaci nacismu a nacistických symbolů, jste na omylu. " Kriminalisté došli k závěru, že prodejem takových předmětů není naplněná skutková podstata ani přestupku ani trestného činu a z toho důvodu prodejce nestíháme," řekl tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz