Průlomový verdikt

Soud dal přes prsty podvodníkům, smlouvy od společnosti BezReklamky jsou neplatné!

Téma:

Nejvyšší soud vydal naprosto průlomové rozhodnutí, co se týče firem, které zneužívají důveřivosti lidí. Týká se to hlavně společností BezReklamky a UP PROMOTION. Smlouvy, které s lidmi uzavíraly, jsou neplatné.

Dalo by se s nadsázkou říct - konec podvodníků v Čechách a na Moravě. Ode dneška jsou totiž neplatné všechny smlouvy, které obsahují automatické prodlužování, z toho vyplývající pokuty a platby za písemnou upomínku.
 

"Bude se do budoucna týkat všech firem, které budou uzavírat takto nevýhodné a takto špatné smlouvy," uvedl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig.
 

Například smlouvy uzavřené s firmou BezReklamky, která nabízela, že vám sežene klienta, který si dá reklamu na vaše auto a na konto vám měsíčně přijde několika tisícová částka. Téměř nikdo se ale zákazníka nedočkal a naopak sám musel začít platit firmě.
 

Tato společnost podvedla třináct tisíc lidí, kteří se rozhodli obrátit i na soud. Ale ani tam většinou nepochodili. Teprve nedávno se jich zastal Ústavní soud a nyní mají definitivně vyhráno. Smlouvy zneplatnil Nejvyšší soud.
 

Tím to ale neskončilo. Chystá se totiž společná žaloba na vrácení už zaplacených poplatků.

Související témata:
hmr / Kateřina Pichalová tn.cz / TV Nova