Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Průlomový verdikt

Soud dal přes prsty podvodníkům, smlouvy od společnosti BezReklamky jsou neplatné!

Nejvyšší soud vydal naprosto průlomové rozhodnutí, co se týče firem, které zneužívají důveřivosti lidí. Týká se to hlavně společností BezReklamky a UP PROMOTION. Smlouvy, které s lidmi uzavíraly, jsou neplatné.

Dalo by se s nadsázkou říct - konec podvodníků v Čechách a na Moravě. Ode dneška jsou totiž neplatné všechny smlouvy, které obsahují automatické prodlužování, z toho vyplývající pokuty a platby za písemnou upomínku.
 

"Bude se do budoucna týkat všech firem, které budou uzavírat takto nevýhodné a takto špatné smlouvy," uvedl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig.
 

Například smlouvy uzavřené s firmou BezReklamky, která nabízela, že vám sežene klienta, který si dá reklamu na vaše auto a na konto vám měsíčně přijde několika tisícová částka. Téměř nikdo se ale zákazníka nedočkal a naopak sám musel začít platit firmě.
 

Tato společnost podvedla třináct tisíc lidí, kteří se rozhodli obrátit i na soud. Ale ani tam většinou nepochodili. Teprve nedávno se jich zastal Ústavní soud a nyní mají definitivně vyhráno. Smlouvy zneplatnil Nejvyšší soud.
 

Tím to ale neskončilo. Chystá se totiž společná žaloba na vrácení už zaplacených poplatků.

hmr / Kateřina Pichalová tn.cz / TV Nova