Soud neprojedná žalobu Řápkové na univerzitu

Ivana Řápková
Zdroj: Mediafax
Ivana Řápková

U plzeňského krajského soudu se nebude ve středu projednávat žaloba bývalé chomutovské primátorky Ivany Řápkové, kterou podala na Zápaodčeskou univerzitu v Plzni.

Agentuře Mediafax to v úterý potvrdila kancelář plzeňského advokáta Václava Hajšmana, který ve sporu zastupuje univerzitu.

 

Bývalá primátorka Řápková nyní vzala svoji žalobu na univerzitu zpět a její spor s univerzitou končí, aniž by se obě strany potkaly u soudu. Řápková zažalovala Západočeskou univerzitu (ZČU) již loni na podzim proto, že někteří pracovníci plzeňského právnické fakulty i ZČU zpochybnili způsob jejího studia na právnické fakultě. Podle Řápkové ji tak poškodili v očích veřejnosti a ta se soudní cestou snažila domoci omluvy a požadovala odškodné ve výši jednoho milionu korun.

 

Do sporu s univerzitou se Řápková dostala poté, když na veřejnost začaly prosakovat z prostředí fakulty informace zpochybňující platnost jejího titulu získaného na plzeňské právnické fakultě. Chyběl vysokoškolský index Řápkové i její diplomová práce, kterou měla doma jen v pracovní verzi. I když se později na fakultě objevila kopie hledaného indexu Řápkové, fakulta trvala na předložení originálu. "Fakulta se veřejnosti snaží vnutit představu, že bývalí studenti jsou povinni předkládat důkazy o svém studiu. Naopak je to škola, kdo má veškeré dokumenty podle zákona k dispozici," hájila se před časem Řápková.

 

Na plzeňské právnické fakultě studovala Řápková magisterský obor v letech 2000 až 2005. K dispozici má však jen potvrzení o přijetí, vysokoškolský diplom a pracovní verzi diplomové práce. Pedagogové fakulty si na ni nepamatují.

 

Mediafax