Kauza Rath

Soud propustil z vazby další obviněnou v aféře exhejtmana Ratha

Rath + Pancová
Zdroj: Mediafax
David Rath a Kateřina Pancová (na archivním snímku) zůstávají stále ve vazbě. S nimi ještě také partner Pancové Petr Kott

Už jen tři hlavní aktéři kauzy Rath zůstávají ve vazbě. Soud dnes propustil z vazby domů obviněnou členku představenstva společnosti ML Complet Lucii Novanskou.

Ve vazbě tak zůstávají mimo exhejtmana a poslance Davida Ratha už jenom bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová a bývalý poslanec a partner Pancové Petr Kott.
 

Propuštění Novanské z vazby potvrdil žalobce Petr Jirát. Krajský soud tím rozhodl o stížnosti proti rozhodnutí Okresního soudu Praha-východ, který žádost o propuštění Novanské zamítl.
 

Před Novanskou propustil Krajský soud v Praze začátkem října majitele stavební firmy Konstruktiva Branko Pavla Drážďanského a předsedu představenstva společnosti Puro-Klima Martina Jireše.
 

 

Ratha kriminalisté v polovině května obvinili z přijetí sedmimilionového úplatku za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku. V září mu stíhání rozšířili kvůli dalším údajným úplatkům.
 

Bývalý hejtman si je údajně vzal za to, že zasahoval do soutěže na nákup zdravotnického vybavení pro kolínskou nemocnici, na vybavení domova důchodců s lůžky následné péče v kladenské nemocnici a na dodávku zdravotnické technologie pro jeden z pavilonů mladoboleslavské nemocnice. Kromě Davida Ratha stíhá policie v kauze dalších deset lidí.

tn.cz / mediafax / gar