VIDEO: Sparťanští hooligans se porvali v plzeňské restauraci

Sparťanští fanoušci se porvali v pivovarské restauraci Na Spilce v Plzni.

Mluvčí plzeňské policie Martina Hábrová serveru tn.cz incident potvrdila. Uvedla, že minimálně jeden fanoušek je zraněný. Reportérka TV NOVA Tereza Maixnerová dokonce hovoří o dvou zraněných.

 

PODVÍVEJTE SE:

Fanoušky Bohemians doprovodil na stadion Slavie policejní kordon

 

Poslechněte si vyjádření plzeňské policejní mluvčí Martiny Hábrové:

 

 

PODÍVEJTE SE:

VIDEO: Peklo tureckých rowdies. Létaly kameny a tekla krev

 

Do Plzně přijelo na ligový zápas 200 fanoušků vlakem. Jeho příjezd očekávala na nádraží policie. Během cesty vlakem a poté i  na plzeňském nádraží házeli chuligáni dýmovnice. Průvod Sparťanů Plzní k pivovarské restauraci Na Spilce doprovázeli policejní těžkooděnci. V hospodě se fanoušci dostali mezi sebou do sporu a porvali se.

 

V restauraci rozbili stoly, židle a zanechali za sebou kromě zdemolovaného interiéru střepy od rozbitých sklenic. Rozsah škod vyčíslil mluvčí plzeňského pivovaru Jiří Mareček na 60 tisíc korun. Podle provozního restaurace Lukáše Kfelíra prý ani nezaplatili útratu.

 

PSALI JSME:

Do Brna přijel ostravský Baník. Dva zadržení fanoušci

 

Po policejním zásahu byla část fanoušků pozatýkána, část vyvedena před hospodu. Poté se fanoušci rozptýlili v malých skupinách v centru Plzně a okolí fotbalového stadionu.

 

Podle nejnovějších informací došlo i na samotném stadionu k další potyčce mezi sparťanskými rowdies. Záchranná služba musela odvézt jednoho zraněného ze sekce hostů.

s přispěním Terezy Maixnerové TN.cz