Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 10. 2013
slabá ochrana

Špidlovi se hackeři nabourali do počítače. A píší za něj rasistické vzkazy

Vladimír Špidla
Zdroj: Mediafax
Vladimír Špidla

Stínovému ministru životního prostředí a bývalému premiérovi Vladimíru Špidlovi (ČSSD) se někdo naboural do emailu a do účtu na Twitteru. Na něm šíří rasistické vzkazy. Špidla, který z útoku viní pravicové extremisty, účet, ani email zatím nemá pod kontrolou. Zvažuje právní kroky.

"Oni ti mizerové se mi prostě zmocnili mojí adresy a mého tweetu a já se tam nedostanu," potvrdil útok Špidla, na jehož Twitteru se asi před devíti hodinami objevilo celkem sedm krátkých vzkazů. Jeden v souvislosti s bývalým koncentračním táborem v Letech u Písku rasisticky útočí na Romy, dalších šest obsahuje odkazy s videi nebo texty proti etnickým a sexuálním menšinám.

 

"Byli to rasisti, pravicoví rasisti, protože je pochopitelně štvu," říká o útočnících Špidla, který je přesvědčen, že nyní mohou jeho jménem posílat i emaily. Očekává ale, že oba účty dostane do několika hodin pod kontrolu.
 

Terčem podobného útoku se prý stal asi před půl rokem, pachatele se mu však tehdy najít nepodařilo. "Fakt je vidět, že jsou dobří. Minule, když jsme po tom pátrali, tak poslední místo, kam jsme se dostali, byla Moskva," uvedl s tím, že věc do budoucna vyřeší technicky tak, aby další takový útok nebyl možný.

 

ČTĚTE TAKÉ:

HACKERSKÉ SMS: Čechům přicházejí účty za tisíce korun! Víme, jak se bránit

tn.cz / ČTK / gar
Reklama